З нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні Луцькрада відзначила усіх причетних до розвитку цієї галузі: рестораторів, екскурсоводів, музейників, дизайнерів, представників культури, журналістів та підприємців, які безпосередньо зустрічають туристів та надають їм якісні послуги.

Хто і як закохує туристів у Луцьк – розкаже наша Анастасія Качина.

Серед відзначених – Дмитро Безвербний, який в образі знаменитого місцевого привида Станіслава Хрустеля протягом п’яти років показує тутешнім та туристам видатні та маловідомі пам’ятки Луцька.

“Екскурсії проходять і в сніг, і в дощ, і в спеку, що означає, що людям подобається. Насправді, багато що подобається. Коли ми заходимо до Миколи Голованя, він розказує про свій будинок, про свою долю, то це завжди до душі туристам”, – ділиться Дмитро Безвербний. 

До душі лучанам, волинянам, багатьом людям з інших областей України і навіть з-за кордону також розповіді відомої журналістки Олени Лівіцької. Її тексти про життя у селі, спогади старожилів, традиційні ремесла, музейні раритети і сімейні реліквії протягом років залюблюють тутешніх у Луцьк та Волинь.

“Моє завдання було заглибити письменників у місто, показати їм якісь цікаві маршрути і на фоні цього провести з ними цікаву розмову. Це неочікувано вдалося дуже гарно”, – ділиться Олена Лівіцька.

У Луцькраді відзначили, що туризм об’єднує близько півсотні суміжних галузей. І тому зовсім не дивно, що нагороди від луцького міського голови отримали як журналісти та культурні діячі, так і ресторатори і музейники. Бо комфорт туриста, як правило, розпочинається кавою, випитою в закладі, і публікацією, написаною у місцевих ЗМІ. А отже на враження туриста працює багато різних сфер.

Секретар Луцькради Юрій Безпятко впевнений: обласний центр Волині стає туристично-привабливим містом України завдяки багатьом містянам, які щоденною працею закохують у вулиці, будинки і навіть людей Луцька.