На блокпостах, авторинку, у сервісному центрі, в магазині – словом, будь-де. У військкоматі запевняють: вручення повісток на вулицях Луцька абсолютно законне. Що ж робити, якщо таку отримали й ви, та чи означає це, що замість сорочки скоро доведеться одягти бронежилет?

Відео, на якому вручають повістки водіям на авторинку, швидко розійшлося мережею, його навіть підхопили місцеві ЗМІ. У соцмережах повідомляли про такі ж інциденти у сервісному центрі і на блокпостах, що на околицях міста.

З’ясувати, чи справді військові вручають так звані квитки на війну на вулицях Луцька, як довго це триватиме і чи всі перехожі отримують повістки – запитуємо безпосередньо у військкоматі. Тут інформацію підтверджують.

«На даний момент план мобілізації людських і транспортних ресурсів у Волинській області виконаний на 86%. Термін, який відводиться на мобілізацію, – це 90 днів, тобто умовно він десь закінчиться в кінці травня», – пояснив начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи центру Павло Свадовський.

То менш ніж за місяць військкомату потрібно мобілізувати ще 14% чоловіків. Щодо безпосередньо ситуації із врученням повісток на вулицях міста – то усе, каже Павло Свадовський, законно. Їх передусім дають для уточнення облікових даних або для перевірки, придатний чи ні.

«З метою: визначити на медкомісії ступінь придатності до військової служби, з’ясувати, уточнити, і вони мали бути призвані у відповідні військові частини, якщо вони по своїй військово-обліковій спеціальності, морально-ділових якостях, стану здоров’я підходять для виконання бойових завдань у визначених військових частинах», – каже Павло Свадовський.

Він наголошує: вручена на вулиці повістка не означає, що вам час збирати речі на навчання чи ба більше – на передову.

«Їх запрошують, щоб вони прибули до територіального центру комплектування, і там з’ясуються всі моменти ті, що я озвучив: придатність, військово-облікова спеціальність, стан здоров’я і тому подібне», – додає начальник сектору.

Усе, що відбувається на авторинку, каже Павло Свадовський, через те, що чимало військовозобов’язаних ухиляються від служби. Тому не дивно, що багато хто з них обурений врученням повісток зненацька – просто на вулиці.

«Все те, що видається у якихось центрах зайнятості, в МРЕО, чи будь-яких торгових центрах – абсолютно нормально», – запевнив Павло Свадовський.

Роботу із врученням повісток на вулицях Луцька, каже він, ніхто не припинятиме. Єдине – на блокпостах цього більше не робитимуть. Таке рішення прийняли, аби не створювати затори. Щодо того, кого нині найбільше потребують Збройні сили України, то це: «Механіки, водії броньованих машин, тобто БМП, танки і тому подібне. Оператори, артилеристи».

У військкоматі вкотре наголошують: в умовах воєнного стану, в рамках мобілізації повістку можуть вручити де завгодно: за місцем проживання, на вулиці, на блокпостах, на робочому місці, в магазині тощо.