Понад 10 років спроб завагітніти, понад 10 років регулярних обстежень і лікувань. І ось воно – лікарське вітання «у вас буде дитина». Та за декілька місяців до народження довгоочікуваного маляти прозвучали перші вибухи. Згорілий вщент літак «Мрія» став символом зруйнованої їхньої сімейної мрії.

Про те, як сім’я Захарчуків із Запоріжжя втікала від обстрілів та чому разом із найбільшим у світі літаком відпустили свою мрію – у сюжеті.

«Коли ми були в Запоріжжі, нас клали вже майже в хірургічне відділення. Там терміново треба знаходитись. І ми розуміли, що якщо ляжемо там в лікарню, то, можливо, не виїдемо», – каже Любомир Захарчук.

На дитину, яку нині носить дружина Любомира Олена, сімейство чекало понад 10 довгих років.

«Я пам’ятаю, як я прийшла до чоловіка, то було 5 вересня, і в мене був позитивний тест, і ми все спланували. В нас було нормальне житло, в мене був візочок, колясочка, все було для дитини куплено», – пригадує Олена.

Заради комфортного життя вже із двома дітьми сімейство придбало квартиру в Бучі. Так, у тій самій багатостраждальній Бучі – місті, яке російські орки намагаються зрівняти із землею.

«Я уявляла собі картинку, куди буде дитина моя ходити, там де буде робота і все інше. Але так вийшло, що ми все лишили. Ми взяли по пакету. Бо навіть сумку… мМені чоловік каже: вона велика і вона важка, треба щось маленьке», – розповідає Олена.

«Нам нічого не лишалося, як виїхати на евакуаційним потягом. Я вам не можу розповісти, як це жахливо. Коли на цей потяг намагається попасти пів міста одночасно… Коли в потязі у вагоні, який розрахований на 50 чоловік, їде 250. Коли на одній поличці сидить 10 чоловік, і всі намагаються поладнати», – ділиться спогадами Любомир.

Любомир з Оленою зізнаються: втікати вирішили тоді, коли згоріла «Мрія». Той самий найбільший у світі літак, який подружжя Захарчуків могли щоденно бачити через вікно омріяної квартири.

«Ми вже розуміли, що ми вже не знаємо, чи зможемо коли-небудь приїхати в Бучу. Та й у Запоріжжі в нас нічого не залишилося. І лишиться там у Бучі чи не лишиться, але то була дійсно там наша і «Мрія», і все», – пригадують.

Нині і Любомир з Оленою мріють лише про одне: аби їхня народжена дитина ніколи не почула вибухів і не побачила війни поруч. І разом із літаком «Мрія» відбудується і здійсниться кожна мрія української сім’ї.