У Луцьку ударними темпами реконструюють вулицю Пушкіна. Автомобільний рух нею перекритий з 5-го квітня. У планах будівельників перекласти тротуар та дорогу. Кажуть, роботи триватимуть щонайменше три місяці.

Кошторис робіт – 1 мільйон 300 тисяч гривень. Муніципалітет переконаний: тільки шляхом часткової заміни старого каменю на новий – вдасться врятувати історичну вулицю з автентичним мощенням.

Камінно-бетонна плитка важить майже 40 кілограмів. Вона так щільно підігнана одна до одної, що зруйнувати дорогу, яку нею виклали, не змогли ні негода, ні час. Інша справа – ківш екскаватора.

Інтернет-видання одразу замайоріли викривальними заголовками, а краєзнавці заговорили, що будівельні роботи, буцім, ведуться без належних погоджень з Міністерством культури. Ще один клопіт, кажуть історики, ігнорування майстрами технології укладки кістки.

Чоловік радить подивитися як будівельники реконструювали паралельну вулицю Крилова. Мовляв, зняті з основи плити вкладені із великим зазором і з часом будуть розсипатися під вагою транспорту та під впливом опадів. Тож на Луцькраду знову чекатиме дороговартісний ремонт. Однак робітники таку думку істориків не поділяють: все, стверджують, зробили якісно – брак відсіяли. Так буде і на вулиці Пушкіна.

Позаяк, люди, котрі проживають на вулиці Пушкіна ходом реставраційних робіт задоволені.

Завершити реконструкцію вулиці Пушкіна майстри планують до кінця червня. Та додають: вкладуться у терміни, якщо не трапиться форс-мажору. Адже працюють на історичній землі, де стояв монастир. Тож попереджені: в разі якихось знахідок, одразу обіцяють призупинити усі будівельні роботи.