Вибір зроблено. 21 липня в Україні відбулись позачергові парламентські вибори, на яких українці обирали своїх представників у Верховній Раді. Щоправда, явка була не надто високою. Волевиявитись прийшли менше п’ятдесяти відсотків виборців – це найнижчий показник в історії. Волиняни, в порівнянні були дещо активнішими – тут на дільниці прийшли – 52%.

Без курйозів не обійшлось. Наприклад,  в одній з дільниць Кіровоградської області замість сейфу використали каструлю. Потім, щоправда, після резонансу проблему вирішили і сейф таки знайшли. А от у одній із дільниць Києва жінка, якій не видали бютелень, начебто намагалась прикинутись мертвою.

На Волині ж значних порушень не було. Фіксували лише технічні дрібні помилки, як-от біографії мажоритарників, розвішані у неправильному порядку.

ЦВК ще рахує бюлетені, але екзит-поли вже дають приблизну картину результатів.  З великим відривом лідирує партія “Слуга народу”. На другому місці – “Опозиційна платформа за життя”. Далі між собою конкурують партія Петра Порошенка “ЄС” та “Батьківщина” Юлії Тимошенко. Також прохідний бар’єр вдалось подолати партії Святослава Вакарчука “Голос” – вона має більше шести відсотків підтримки.

Є й попередні дані щодо мажоритарників. Запит на нові обличчя, про які говорили під час передвиборчої гонитви, на Волині не підтвердився. Лідерами тут стали вже досвідчені депутати: Степан Івахів, Ігор Гузь, Ігор Палиця та Ірина Констанкевич. З нових облич для парламенту – В’ячеслав Рубльов, який обігнав чинного депутата Сергія Мартиняка зі значним відривом.

До слова, на наступних парламентських виборах можливості обирати мажоритарників більше не буде. Відповідно до закону про відкриті списки, який прийняла Верховна Рада буквально в останні дні своєї каденції, наступний парламент мають обирати за системою відкритих партійних списків, голосуючи за партію – виборець вибирає кого зі списку він хоче бачити в Раді.

Такі поняття як виборчий округ та “мажоритарник” взагалі зникнуть. Тож ці парламентські вибори стали певним чином історичними, оскільки вони востаннє відбулись за змішаною системою. Коли ж відбудеться засідання новообраної Верховної Ради, поки невідомо. Напередодні Андрій Парубій заявив, що орієнтовно це може відбудетись в кінці-серпня – на початку вересня.