Щойно голосування за кандадів у народні депутати розпочалося, а на Волині вже зафіксували перші порушення.

Про це пише Громадянська мережі “ОПОРА”.

У селі Звиняче Горохівського району до переносної скриньки вкинули лише один контрольний лист та із таким «наповненням» члени комісії вирушили до виборців, які голосують за місцем перебування. На дільниці нестача скриньок – наявні лише три стаціонарні та одна переносна. Тож зранку члени комісії опустили у великі скриньки по одному контрольному листу, а також лише один такий лист вкинули в переносну скриньку. Із нею члени комісії й вирушили до виборців, які голосують на дому. На зауваження спостерігача ОПОРИ члени ДВК повідомили, що, мовляв, в ОВК видавали лише по чотири контрольні листи.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чого не можна робити виборцю

Зауважимо, що через наявність лише одного контрольного листа у переносній скриньці для голосування існує загроза, що під час підрахунку бюлетені із неї не підлягатимуть врахуванню.

Дільнична виборча комісія звернулася за роз’ясненням як діяти до комісій вищого рангу. ДВК порадили скласти контрольний лист самим, повернути членів комісії, які вже вирушили до виборців, і вкинути другий контрольний у скриньку. .

Окрім того, спостерігачі ОПОРИ із різних округів продовжують повідомляти про брак скриньок для голосування на виборчих дільницях. Зокрема, на дільниці №070524 у селі Несвіч Луцького району (округ №20) не вистачає двох великих скриньок.  А на дільниці №070588  у селі Щитинь Любешівського району (округ№23) не вистачає однієї переносної скриньки.

Повідомляють про  нестачу скриньок й на дільницях №070817 (село Вишеньки Рожищенського району, ОВО №20), №070201 (село Стара Лішня, Володимир-Волинський район, ОВО №19), №070067 (село Дарницьке, Володимир-Волинський район, ОВО №19), №070002 (село Залужжя, Володимир-Волинський район, ОВО №19), №070885 (смт Турійськ, ОВО №20).

Нагадаємо, відповідно до частини 6 статті 83 Закону України «Про вибори народних депутатів України» мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня – не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика – не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок.