У Білорусі після виборів 9 серпня, на яких перемогу, за даними національного екзит-полу, нібито здобув чинний президент Олександр Лукашенко, соратники опозиційний кандидатів мийшли на масові протести. У білоруських містах почались сутички із силовиками.

Про це повідомляє Українська правда.

У столиці під час розгону мітингувальників силовики стріляли гумовими кулями. Кількох поранених забрала “швидка”. У день виборів президента Білорусі та напередодні нього в різних містах країни силовики затримали вже більше сотні людей.

Станом на 01:55, за підрахунками правозахисникі, правоохоронці затримали щонайменше 54 людини в Мінську і 75 осіб – в інших містах.

Більшість затримані безпосередньо в основний день голосування, 9 серпня. Однак деякі – 8 серпня. Кілька людей з 8 серпня не виходять на зв’язок.

Серед затриманих значаться виборці, мітингувальники, спостерігачі та журналісти.

У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі заявили, що “контролюють ситуацію” на мітингах, і підтвердили затримання. Однак точну кількість не назвали.

Зауважимо, за даними національного екзит-полу, на виборах президента Білорусі за Олександра Лукашенка проголосували 79,7% виборців, за його головну суперницю Світлану Тихановську – 6,8%. Екзит-пол проводився молодіжною лабораторією соціологічних досліджень РСОО “БКМО” на замовлення національного представництва Міждержавної телерадіокомпанії “Мир” в Республіці Білорусь.

Разом з тим, як повідомляє Радіо Свобода з посиланням на організаторів екзит-полу на закордонних дільницях, 71% виборців проголосували за Тихановську.

Зазначається, що опитування проводилося на 18 виборчих дільницях за межами Білорусі.