На Волині судитимуть організовану злочинну групу, яка займалось системними вимаганнями коштів та поширенням злочинного впливу в місцях позбавлення волі.

Про це пише пресслужба ГУ НП у Волинській області.

Слідчі закінчили досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за  ч. 4 ст. 189 КК України та ч.2 ст. 255-1 КК України. За процесуального керівництва обласної прокуратури, справу направили в суд. Виявили злочинну діяльність групи співробітники управління СБУ в області.

У першій статті йдеться про вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою, друга стаття – це встановлення або поширення злочинного впливу, вчинені повторно або в ізоляторах тимчасового тримання, слідчих ізоляторах чи установах виконання покарань.

Слідством встановлено, що члени організованої злочинної групи у складі двох осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, та трьох інших зловмисників, створили стійке угрупування та вчинили ряд вимагань грошових коштів у мешканців Волинської області, що супроводжувалося систематичним психологічним тиском, застосуванням фізичного насильства до потерпілих та висловленням погроз насильством до них та їх близьких родичів, висловленням погроз заподіяння тяжких тілесних ушкоджень тощо.

Задокументовано кілька епізодів такої злочинної діяльності, коли потерпілі, під тиском, передавали членам злочинної групи гроші у великих розмірах, або перераховували їх на банківські картки. Спочатку куратор банди, який нині ув’язнений, підшуковував людей, з яких можна було вимагати гроші: це могли бути або неіснуючі борги, або нібито незаконна діяльність. Далі спільники, які перебували на волі, зустрічались з цими особами, залякували їх та вимагали грошей, при цьому постійно погрожуючи розправами над ними чи їх рідними. Через страх за своє життя й здоров’я громадяни віддавали кошти злочинцям.

Також встановлено, що керівник банди, який перебуває в місці позбавлення волі, здобув собі авторитет серед суб’єктів підвищеного злочинного впливу, в силу свого злочинного статусу, та мав широке коло кримінальних зв’язків. Саме він завдяки особистому авторитету в злочинному світі вжив скоординованих заходів впливу та забезпечував координацію протиправної діяльності, яка полягала у вимаганнях, тиску та психологічному насильству щодо мирних громадян. Крім того, він вирішував різні спори, які виникали між засудженими, впливав на прийняття рішень про необхідність покарання винуватців, організовував розподіл коштів та майна, спрямованих на забезпечення злочинної діяльності, тобто умисно встановив та поширив злочинний вплив на території Волинської області та в місцях позбавлення волі.

Обвинувальний акт щодо всіх п’яти зловмисників, за процесуального керівництва прокуратури, наразі спрямовано до суду.

Двоє з підозрюваних у вимаганнях та поширенні злочинного впливу нині перебувають у місцях позбавлення волі. Ще троє затримані і поміщені під варту без права внесення застави.