Лучани продовжують долати кілометри, аби допомогти волинській бригаді палити русню. Уже другі вихідні поспіль люди сім’ями долучаються до благодійного забігу, щоб у Збройних сил України були GPS-трекери та позашляховик.

До доброї справи долучилася і журналістка 12 каналу. Детальніше – у сюжеті.

У Центральному парку Луцька вже другі вихідні поспіль чути лишень заклики наблизити перемогу України. Тут ще ніколи не бігали заради новеньких GPS-трекерів для того, аби, як то кажуть «палити русню». Утім, війна змінила усе. Із 8-ї ранку в парку – благодійний забіг.

«Сьогодні збираємо кошти для підтримки знову ж таки Збройних сил України. Зокрема для нашої 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого. Для наших котиків, які захищають Україну і палять русню», – розповів ведучий благодійного забігу Сергій Абрамчук.

Журналістка 12 каналу Ольга із молодшою сестрою долучилися до акції.

Дистанцій на вибір декілька: від 1 400 метрів до 14 кілометрів. Мінімальна сума для участі в забігу – 250 гривень.

«Тиждень тому, коли я тут знімала сюжет, подумала, що обов’язково побіжу, тому що дуже класна мотивація – допомогти армії», – каже Ольга.

У сестри Ані, додає Ольга, значно краща спортивна підготовка.

«Вона займається спортом щодня вже 10 років. І вона гімнастка, тому для неї це набагато легше. Кажу: Аня, чекай мене, Аня, будь ласка, біжи повільно, зі мною, повільно. Разом, я думаю, ми подолаємо цю дистанцію», – висловила надію Ольга.

1400 метрів дівчата подолали, як і обіцяли, без зупинок. На фініші – медалі за участь. Спокуса відпочити на дистанції, зізнаються, була.

Віталій із друзями сьогодні здолав 10 кілометрів. У скриньку, повідомив хлопець, кинув тисячу гривень.

Організатори благодійного забігу кажуть: учасники заходу реально наближають перемогу України у війні з росією.

«Ми розраховували десь на 120 тисяч. І фактично ця сума була зібрана вже під час першого офлайн-забігу, який ми проводили», – розповів директор департаменту молоді та спорту Володимир Захожий.

Себто гроші для придбання GPS-трекерів для 14-ї бригади, каже посадовець, уже є. Більше того, за його словами, кількість учасників та внесків на благодійному забігу дає можливість купити для Збройних сил України ще одну потрібну річ.

«Ми плануємо купити ще автомобіль, тому що сьогодні дуже велика потреба є в позашляховиках на фронт хлопцям. Ми домовились про цей автомобіль і зможемо, якщо все буде добре, можливо, до кінця тижня або через тиждень його доставити вже в Україну, щоб передати також на передову», – повідомив Володимир Захожий.

Потреби у наших захисників, пояснює Володимир Захожий, є постійно. Бо через збройну агресію росії щойно передані на передову речі – чи то тепловізори, чи навігатори, чи навіть автомобілі – русня може знищити у той же день. Ремонтувати, відновлювати, реставрувати на війні немає часу, тож нам у мирному Луцьку потрібно оперативно реагувати і разом працювати на перемогу, допомагаючи Збройним силам України.