АЗК WOG спільно з українською еко-компанією Blue Ocean Solutions (BOS) запустили проект з переробки кавової гущі. Тепер гуща, що залишається після приготування кави в кавомашині мережі, буде збиратися для подальшого перетворення в зручні і екологічні підстаканники. Крім цього, мережа відмовилася від використання пластикових трубочок для напоїв – на всіх об’єктах компанії пропонуються їх екологічний аналог.

«WOG піклується про навколишнє середовище і прагне скоротити забруднення нашої планети. А тому проект з переробки гущі для компанії – не тільки сучасне екологічне рішення по утилізації кавових відходів, а й можливість у майбутньому істотно скоротити використання пластику», – заявила директор з комунікацій WOG Олена Осипчук.

Крім кавової гущі у виробництві еко-підстаканників також використовується макулатура в співвідношенні 3 до 7. На всіх етапах виробництва від створення однорідної маси до формування, сушки і упаковки продукція BOS проходить жорсткий контроль для забезпечення найвищої якості.

Крім цього, пластикові трубочки для напоїв замінені на їх екологічний міцний аналог від Blue Ocean Solutions, для виробництва якого використовується спеціально створений папір і харчовий клей. Уся сировина, що використовується при виготовленні трубочок, має європейські сертифікати якості і безпеки. Така трубочка може перебувати в окропі до півтори години, не втрачаючи основних властивостей.

«Нашій команді не байдуже майбутнє планети, тому ми налагодили виробництво паперових виробів масового споживання, які стали гідною заміною пластику. Почали ми з маленької трубочки, але вже працюємо над альтернативними рішеннями для інших пластикових предметів побуту. У співпраці з компанією WOG ми перетворили кавову гущу в зручні підстаканники, які будуть використовуватися для транспортування кави», – заявила директор компанії BOS Анна Тарасова.

Кавова гуща – це новий вид чистої та безпечної сировини для виготовлення великої кількості еко-виробів. На жаль, цей матеріал все ще суттєво недооцінений в Україні. «WOG спільно з компанією BOS не має наміру зупинятися на досягнутому – в наших планах також запустити виробництво екологічної альтернативи пластикової кришки для стаканчиків з паперового волокна і кавової гущі», – зазначила Олена Осипчук.

Також кавову гущу, яка залишається після приготування кави з кавоварки 5 АЗК міста Луцьк, WOG віддає на переробку в компанію «Пастернак», де її використовують для виготовлення органічного добрива – біогумусу.

Довідка

Мережа автозаправних комплексів WOG нараховує близько 500 об’єктів у всіх областях України. WOG є найбільшою українською монобрендовою мережею АЗС на вітчизняному ринку нафтопродуктів. Всі нафтопродукти в мережі WOG – виключно імпортного виробництва, і відповідають стандарту Євро-5. Поставки здійснюються з найсучасніших нафтопереробних заводів Румунії, Ізраїлю, Греції, Литви, Польщі, Білорусі та інших країн. Компанія активно розвиває супутні сервіси та послуги, зокрема, мережа WOG CAFE і WOG MARKET. Власники мережі WOG – Степан Івахів, Сергій Лагур, Софія Єремеєва і Роман Єремеєв. ТОВ Blue Ocean Solutions – перший український виробник якісних паперових трубочок і еко-продукції для сегменту HoReCa, сертифікований за стандартом FSSC 22000. Продукція BOS виготовляється з європейського сировини з поновлюваних органічних джерел, сертифікованого за стандартом FSC. У компанії працюють професіонали з багаторічним досвідом в паперовій промисловості.