П’ятнадцятого лютого минуло 29 років з дня виведення радянських військ із Афганістану. Традиційно у цей день згадують про воїнів, які брали участь у військових діях на території інших країн. У Луцьку ж організували концерт та  ходу пам’яті. У ній брали участь, як звичайні, небайдужі лучани, так і самі учасники бойових дій. Для них це – можливість зустрітись із бойовими побратимами та поділитись спогадами. Лучанин Леонід Коваль, який провів два з половиною роки у зоні бойових дій, розповів, який випадок йому запам’ятався найбільше.
Про ті часи багато не розповідають – кажуть, що емоційно це досить важко. Геройством чи подвигом свої дії у далекій арабській країні називати також не хочуть. Натомість, стверджують: справжні герої для них – ті, хто зараз захищають нашу батьківщину на Сході.
Загалом у Афганістані воювали близько сто шістдесят тисяч українців. 1Майже кожен четвертий серед загиблих – наш земляк. А це – понад три тисячі триста осіб. Більше чотирьох з половиною тисяч людей повернулись додому інвалідами.