За останні півроку на пункті пропуску “Ягодин”, що на українсько-польському кордоні, зменшились черги пасажирського транспорту. На митниці кажуть усе через “човників”. Торговців, які їдуть в Європу на закупки товару або ж везуть туди український – значно поменшало.
Ускладнили життя торговців зміни до Податкового кодексу. Тепер, аби ввезти в Україну до 50 кілограмів товару вартістю не більше п”ятисот євро і не платити при цьому мито, потрібно перебувати за кордоном щонайменше добу. А повторно виїхати з України можна лише через три доби після повернення.
На митниці запевняють, черги з пасажирського транспорту на кордоні тепер є лише перед святами та вихідними, коли в Україну масово повертаються заробітчани і студенти.
Натомість погіршилась ситуація із вантажними автомобілями.
Черги, кажуть, виникають ще й через те, що польські охоронці кордону тепер прискіпливіше перевіряють транспорт з України. Бояться терористичної загрози. Вони згідні приймати лише 200 автомобілів на добу. Вирішити проблему можна, збудувавши ще один міст для вантажного перевезення. Один з варіантів – добудова залізничного моста біля села Ізов Володимир-Волинського району.