Двадцять українських лікарів, серед яких і волиняни, перебувають у італійському місті Пезаро, де допомагають італійським колегам лікувати хворих на коронавірус.

Про це пишуть на сайті Міністерства внутрішніх справ України.

Нагадаємо, 3 квітня Володимир Зеленський підписав указ про виїзд бригади українських медиків до Італії.

З-поміж 20 медиків – троє волинян.

Групу українських лікарів роздідили на дві підгрупи по 10 людей. Одна перебуває у місті Пезаро, інша за 100 кілометрів у місті Урбіно, провінція Марке. Саме тут зафіксували найбільшу кількість хворих та померлих від коронавірусу.

“Робочий день починається о 08:00 до 14:00, це перша зміна. Друга зміна з 14:00 до 20:00. Ще є нічні зміни – з 20:00 до 08:00. Лікарі на нічні зміни не ходять, лише медсестри.  Ми ходимо зранку до обіду, після обіду ходимо в госпіталь. На сьогодні навантаження на лікарів та медсестер не настільки велике, як було два тижні тому, коли був пік поступлення хворих до шпиталю,” – розповів лікар Юрій Сак.

Українці живуть у готелі в 15 хвилинах ходьби від лікарні.

“Цей готель був відкритий тільки для нас, живемо по одному. Харчування приносять в номер, для того, щоб унеможливити розповсюдження інфекції. Всі, персонал лікарні, ми, персонал готелю – всі дотримуються правил особистої безпеки. Ми пересуваємося тільки в масках і на відстані 3-5 метрів один від одного. Якщо поліція бачить, що ми йдемо групою 2-3-4 людини, зупиняють та питають, тому що  правила карантину дуже жорсткі”, – каже медик.

Також він каже, що італійці прийняли їх дуже тепло.

“Всі лікарі до нас ставляться позитивно. Вони нам пояснюють, як проходить діагностика та лікування таких пацієнтів. Ми знайомимося з протоколами лікування та ліками, які застосовуються. Нам дозволяють бути присутніми при хірургічних втручаннях. Я хотів би сказати нашим співвітчизникам, що все, що усі карантинні заходи – виправдані”, – розповів Юрій Сак.

Детальніше почути про роботу українських лікарів у Італії можна в цьому відео: