Гемблінг – захоплююче, цікаве проведення часу, що дозволяє занурюватися у світ слотів, карткових і настільних ігор, розваг із професійним дилером. Надмірна захопленість грою на автоматах – це лудоманія, що також називається ігровою залежністю. Люди, які мають патологічну тягу до азарту і всього, що з ним пов’язано, потребують професійної допомоги.

У статті розглянуті основні ознаки лудоманії та описано, як допомогти тому, хто не може самостійно відмовитись від азартних розваг.

Основні ознаки ігрової залежності

Ігрова залежність тривалий час не визнавалася психіатрами, як захворювання, і навіть не вважалася станом, що вимагає допомоги фахівця. Але міжнародна класифікація хвороб не так давно «поставила крапку» в цьому питанні, давши чітке й однозначне визначення даного стану. Лудоманія – сильний, невгамовний, патологічний потяг до азартних ігор.

Відрізнити лудомана від звичайного гравця можна за такими ознаками:

  • Цікавиться тільки гемблінгом, багато про це розмовляє, інші теми не викликають у нього ніяких видимих реакцій (прояви інтересу).
  • Весь вільний час витрачає на обертання слотів або розкладання карт.
  • Розглядає роботу і будь-які повсякденні справи як прикрі неприємності, перешкоди, через які доводиться переривати ігрову сесію.

Нерідко залежні люди стають дратівливими, запальними, у них різко (і без видимих причин) змінюється настрій. Гемблінг викликає у них ейфорію і позитивні емоції, а будь-яка інша задача або справа провокують лише злість та негатив.

Як допомогти лудоману?

Перша і найголовніша умова позбавлення від ігрової залежності – визнання факту існування проблеми. Нерідко лудоман намагається спілкуватися з такими ж, як він, і не бачить у своїй патологічної захопленості негативу. Важливо будь-яким доступним способом пояснити й аргументувати, що даний стан – патологія, з якою потрібно боротися. Не варто лаяти або звинувачувати в чомусь залежну людину. Це викличе у неї негатив і, швидше за все, небажання щось міняти.

Відмінною ідеєю буде запис лудомана в центр допомоги залежним, де з ним попрацюють фахівці: психологи, психіатри, наркологи.

Ні в якому разі не варто підтримувати заняття гемблінгом або шкодувати того, хто занадто сильно ним захопився – це називається співзалежність і також вважається патологією. Спілкування з такими людьми зміцнює згубну пристрасть лудомана та заважає йому усвідомити, що він хворий.

Оскільки сферою інтересів залежних гемблерів є казино, має сенс звернути його увагу на розділ «Відповідальна гра», який є на порталі кожної ліцензованої компанії. Там описані основні ознаки лудоманії та дана можливість самообмеження на 3-6 місяців.

Ще одне хороше рішення – звернутися в КРАІЛ і подати заяву про внесення себе до Реєстру осіб, яким заборонений доступ до азартних майданчиків.

Як і від будь-якої іншої залежності, лудоманії цілком реально позбутися навіть на пізніх стадіях. Головне – визнати, що це ненормальний і нездоровий стан.

 

*Реклама