Опалювальний сезон у розпалі, а отже, значну частину зарплати волиняни витрачають на оплату за комунальні послуги. Аби платити менше, потрібно провести енергозберігаючі заходи, а перед цим – провести енергоаудит будинку.

“Енергоаудитор надає рекомендації, обраховує, обґрунтовує всі параметри, обраховує економію в кіловатах і обраховує економію в грошах”, – пояснює процедуру енергоаудитор Сергій Логвинюк.

Скільки заощадимо – будемо рахувати на приміщенні, де розташований 12 канал. Найкраще для проведення енергоаудиту підходить похмура погода, а ліпше – мороз. Однак свій експеримент ми розпочали у жовтні, коли ще пригрівало сонце. Аби його провести, ми надали технічну документацію на будівлю – її фахівці обраховували впродовж тижня-двох. Далі обрахунки та обстеження проводять безпосередньо на місці.

Проводиться обстеження тепловго пункту, якщо він наявний. Якщо немає – дивимося, чи є взагалі облік теплової енергії. Тоді оглядаємо стан труб, стан ізоляції, наявність балансувальних клапанів”, – пояснює Сергій Логвинюк.

Наша будівля має три поверхи. З допомогою спеціальної програми фахівці рахують скільки тепла ми втрачаємо, а найголовніше – як слід діяти, аби ці проблеми усунути.

Першочерговий захід для зменшення вашого споживання – це утеплити труби в неопалювальних приміщеннях. Другий нюанс, що був помічений, – те, що за радіаторами не налаштовані тепловідбиваючі екрани. Вони також впливають на ефективність радіаторів. І це не є дороговартісний захід”, – розповідає енергоаудитор. 

Ще один захід, який варто провести, – утеплення підлоги. Однак, це вартує не дешево. Вартість усіх заходів, а також період, за який витрати на них окупляться, енергоаудитори розраховують у проектно-кошторисній документації. Якщо їх вжити, гарантують, платити за комунальні послуги ми будемо на 25 відсотків менше.

Про те, що тепловтрати у приміщенні є, ділиться керівник 12 каналу Юрій Ричук, здогадувалися. Однак лише з допомогою точних розрахунків експертів стали зрозумілі їх причини.

До речі, мешканцям багатоквартирних будинків після енергоаудиту вдасться заощадити значно більше. Суми у платіжках можуть впасти на 50-60%.

Якщо в минулому році були будинки, де жильці – власники квартир – платили 52 гривні за квадратний метр опалення, то будинки, де були зроблені енергоефективні заходи, було 16-22 гривні за квадратний метр”, – розповідає депутат Луцької міської ради Роман Бондарук.

Однак, аби провести енергоаудит у багатоквартирному будинку, – потрібна згода мешканців усіх квартир. Але це має свої переваги: сама процедура буде дешевшою, адже близько 85% житлових будинків України побудовані до 1990 року. У більшості таких багатоповерхівок капітальний ремонт не проводився, тож стан конструкцій та внутрішніх інженерних систем там часто незадовільний.