Цьогоріч студенти почнуть здобувати знання на медичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Навчання п’ятдесяти із них оплачуватиме місцевий бізнес, з яким уже є домовленості.

Хто і за яких умов навчатиметься на медичному факультеті – розповів ректор вишу Анатолій Цьось, – пише Район. Луцьк.

Де розташується новий факультет?

Медичний факультет буде розташований на третьому поверсі лабораторного корпусу СНУ. Після затвердження детального плану з реорганізації приміщень в університеті планують реконструкцію. На всіх кафедрах будуть сучасні лабораторії та аудиторії.

“Це вже чітко визначені приміщення, квадратура, розрахунки на одну людину. Маємо закупити книги, комп’ютерне програмне забезпечення для анатомії, фізіології, прилади, манекени і так далі. Студенти медфакультету отримуватимуть кваліфіковану та якісну підготовку”, – зазначив Анатолій Цьось.

Скільки студентів там навчатимуться?

“У нас є ліцензія на 600 осіб. Відповідно, якщо ту кількість розділити на 6 років, то отримаємо 100 на рік. Але ми хочемо набрати на перший курс 50 осіб після загальноосвітніх навчальних закладів і стільки ж – на другий курс після медичних коледжів, випускники яких мають право поступати відразу на другий курс медфакультету. Відповідно, вони вчитимуться не шість, а п’ять років”, – пояснив ректор.

Він додав, що адмінітрація вишу проситиме державне замовлення, але в якому обсязі воно буде чи й взагалі буде, зараз ніхто не може сказати. Та вже є попередня домовленість із бізнесом про фінансування навчання 50 студентам.

“Це дуже серйозна заявка на те, що ми можемо набрати 50 найталановитіших дітей, які вчаться і в школі, і в медичних коледжах”, – наголосив Цьось.

Яким чином відбуватиметься відбір півсотні щасливчиків?

Бізнесу пропонують роплатити навчання 25 абітурієнтам-школярам, які мають хист до медицини. Ще 25 осіб планують відібрати серед випускників медичних коледжів. Основним критерієм буде відмінне або майже відмінне навчання плюс мотивація до діяльності і бажання в майбутньому працювати за спеціальністю.

“Зараз ми розробляємо основні документи і прописуємо об’єктивні та чіткі критерії відбору абітурієнтів на навчання, аби уникнути корупційної складової. Звичайно, ми повідомимо їх напередодні вступної кампанії. До речі, буде укладатися угода між університетом, студентом, структурою, яка оплачує навчання, і майбутнім місцем працевлаштування чи інтернатури”, – сказав ректор.

Скільки коштуватиме платне навчання на медичному факультеті?

“Якщо ми говоримо, що держава в межах 33 тисяч гривень виділяє на одного студента, то плата за навчання складає: 12, 15, 20 тисяч на рік у залежності від спеціальності. Тому є пропозиції Міністерства освіти й науки України в цьому році зробити мінімальну вартість навчання на окремі спеціальності, за якими найбільша кількість контрактників. Які це спеціальності, поки що Міністерство не оприлюднило.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: СНУ ім. Лесі Українки можуть перейменувати до кінця вересня. ВІДЕО

Я більш ніж переконаний, що медицина належить до тих спеціальностей, за якими є достатньо висока кількість студентів-платників. Можу прогнозувати, що на медицину встановлять мінімальну вартість навчання на контрактній формі. Скільки це коштуватиме? Важко сказати. Думаю, що плата буде не менше 20 тисяч гривень на рік, а може й більше. Точну вартість озвучу тоді, як Міністерство її оприлюднить”, – резюмував Анатолій Цьось.