Директор Луцького підприємства електротранспорту Володимир Пуц розповів про ремонт тролейбусів у місті.

За його словами, зараз на ходу є 44 тролейбуси, обслуговується 12 маршрутів, дві машини стоять у резерві, – пише ІА “Волинські новини”.

“ЖОДНОГО ТРОЛЕЙБУСУ МИ НЕ ПОСТАВИЛИ ПІД ПАРКАН”

«За перше півріччя 2017-го року, відколи я прийшов директором, відремонтували 14 тролейбусів, у другому півріччі вже 49 тролейбусів. Виконали технічне обслуговування, середні й капітальні ремонти. У 2018-му році здійснили 125 ремонтів. Як результат – жодного тролейбусу ми не поставили під паркан. За два тижні на рейс вийде тролейбус № 165 після капремонту, через 3 місяці буде оновленим № 200», – розповів Володимир Пуц.

Тролейбус № 145 знятий з маршруту двійки, готується до капремонту.

«Майже усі деталі ми виготовляємо самі, зокрема контейнер для проміжного пуску реостатів, який встановлюється в тролейбусі. Для цього ми придбали листовий метал, кутник, і наші спеціалісти його виготовляють.Сьогодні такі деталі ніде придбати, тому ми змушені їх виготовляти самостійно. На ті тролейбуси, де ми проводимо середній капітальний ремонт замість машини постійного струму допоміжного двигуна встановлюємо статичні перетворювачі. Заміна двигуна з постійного струму на статичний перетворювач, в рік дає економії 11 тисяч кіловат електроенергії. Також зменшуються затрати на обслуговування. У 5 тролейбусах вже провели таку модернізацію», – каже Володимир Бабич.

У СКІЛЬКИ ОБХОДИТЬСЯ КАПРЕМОНТ НА ЛПЕ

Собівартість капремонту на ЛПЕ становить 550-600 тисяч гривень. Сюди входить вартість матеріалів, енергоресурсів та зарплата працівників.

«Багато деталей ми реконструюємо, частину комплектуючих самі виготовляємо, замінюємо на прогресуючі та сучасніші, аби була економія у роботі й зростав ресурс роботи системи тролейбуса. Після нашого капремонту, як показує практика, тролейбус відпрацьовує до 7 років, при умові дотримання вимог обслуговування машини. І пробіг приблизно становить 650-700 тисяч кілометрів», – додає інженер ЛПЕ.

Зі слів директора ЛПЕ Володимира Пуца, майстри уже працюють над створенням резервного фонду деталей, зокрема двигунів.

«Завдання перед колективом дуже серйозне – не зменшувати випуск транспорту на лінію, адже наші шановні лучани, потребують вдвічі більше тролейбусів , ніж у нас сьогодні є . Ми не маємо права знизити сьогоднішні показники. Тролейбуси повинні працювати, без варіантів. У перспективі, думаю цього року ситуація зміниться на краще і наші городяни їздитимуть з комфортом. Зараз ми чекаємо на нові тролейбуси, адже Луцьк планує закупити 30 нових тролейбусів за кошти Європейського інвестиційного банку. Кредит дається на 20 років, відсоткова ставка становитиме до 2 % річних», – наголосив директор.

Уже заключили фінансову угоду між міськрадою, міністерством фінансів про передачу коштів міськраді на проведення тендеру і закупівлі 30 нових тролейбусів. На це виділили 4,3 млн євро.