Обміняти у долари чи євро, оформити депозит чи спробувати інвестувати та купити цінні папери. Варіантів збереження грошей і їх примноження є чимало.

Про те, як найкраще відкласти гроші у програмі «Актуально» розповіла професорка, завідувачка кафедри фінансів ВНУ імені Лесі Українки Олена Стащук.

Одним із варіантів зберегти гроші є депозити – вклади з найменшими ризиками. Незважаючи на те, що їхня відсоткова ставка невелика, але кількість людей, які користуються цим механізмом навпаки збільшується.

«Коли ми говоримо про депозити, то не йдеться про заробіток, а швидше про те, аби зберегти ті, гроші, які вже маємо», – каже Олена Стащук.

Чимало українців зберігають гроші у доларах. Та економістка радить купувати різні валюти, зокрема долари, євро та навіть злоті, так надійніше.

«Уже роками відстежується тенденція, коли перед новим роком долар стає дорожчим, а дешевшає влітку. Тому зараз його краще не купувати», – каже експертка.

Щодо цінних паперів, то інвестувати у них, як зазначає Олена Стащук, треба з мінімальним стартовим капіталом у 40 тисяч гривень, бо тільки тоді можна розраховувати на прибуток.