Лучани відзначили 204 роки від дня народження Тараса Шевченка. До пам’ятника великого поета в обласному центрі зійшлися політики, громадські діячі та небайдужі волиняни. Охочі урочисто поклали квіти до монумента. Традиційно, відбулася акція “Прийди зі своїм Кобзарем”. У ній взяли участь майже 90 волинян. Не обійшлося і без подарунків. Сучасне видання Кобзаря отримали ті хто перемогли у номінаціях – найповажніший, найменший власник та найстраріший Кобзар.
Звання “Найстарішої книги” заслужив Кобзар, який належить товариству  політичних в’язнів і репресованих Волині. Книгу організації подарувала сім’я із Ратнівщини, їй 125 років.

На центральній вулиці Луцька зібралися понад двісті людей. Та більшість, крім відомих творів таких як “Заповіт” і “Мені тринадцятий минало” назвати інші вірші та поеми Шевченка не змогли.
Та вже більше як двісті років не лише в Україні, а й по всьому світу Тараса Шевченка перечитують, його твори продовжують вивчати у школах та університетах, про класика української літератури знімають фільми, в його честь встановлюють бюсти та монументи, слова Кобзаря і далі залишаються актуальними.