Згідно з нещодавно прийнятим законопроектом, обидва луцькі ВНЗ зможуть приймати вступників з окупованих територій на пільгових умовах та без ЗНО.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Таким вступникам доведеться писати дві підсумкові державні атестації та один вступний іспит, розповіли в Луцькому національному технічному університеті. Втім, потрібно дочекатись, або законопроект офіційно підписали, а Міністерство освіти внести зміни у правила прийому студентів.

До цього законопроекту студенти з Криму та Донбасу також мали пільги на вступ. Зокрема, студенти з окупованих територій Донбасу вступали також без ЗНО у перелік уповноважених ВИШів. Цьогоріч до такого списку потрапив і ЛТНУ.  За цією програмою сюди планує вступати студент з Луганська.

“Людина буде приїжджати, здавати в нас державну підсумкову атестацію, вступне випробування і, відповідно, буде вступати”, – розповів Юрій Шимчук, заступник відповідального секретаря приймальної комісії ЛНТУ.

Тож головна зміна, яку вносить законопроект: після його прийняття студенти з окупованих територій зможуть вступати без ЗНО не у обмежений перелік ВНЗ, а у всі.

Більше – у сюжеті.