Наталія Ткачук здає кров не вперше. Каже – зазвичай робила це для здоров’я, але сьогодні – з особливою метою: на прохання вагітної жінки. Збіглось це якраз із днем донора, який у світі відзначають чотирнадцятого червня.

Жінка каже – хвилювалась лише, коли вперше здавала кров. А далі – жодного разу не переживала. Не було і поганого самопочуття.

Протягом дня після процедури донорам протипоказані фізичні навантаження. Важливо, аби було збалансоване харчування. Тому донорам дають талони на безоплатний обід.

Також люди, які часто здають кров, можуть стати почесними донорами. Втім, не всі коритсуються цією можливістю. Наприклад, колишній луцький міський голова Богдан Шиба здає кров раз у 56 днів, але досі не має відзнаки. Каже – для нього це не головне.

Людям, у яких є бажання стати донором, лікарі радять дотримуватись декількох правил. Найперше – не можна здавати кров натщесерце. Перед процедурою потрібно  випити солодкого чаю та перекусити. Втім, і їсти можна не все. Під забороною – смажена, гостра і висококалорійна їжа, горіхи та банани. Також протягом 48 годин до процедури не можна вживати алкоголь.