За майже два роки пандемії в Україні так і немає єдиного методу лікування коронавірусу. У кожного – перебіг хвороби індивідуальний.

Якщо хворий на коронавірус не потребує госпіталізації, то лікування йому призначає сімейний лікар. І воно, зазвичай, симптоматичне. Тобто: є нежить – виписують препарати проти нього, є кашель – лікують від кашлю. І в жодному разі не радять застосовувати антибіотики. Втім, днями до України прибула перша партія спеціальних американських ліків. “Молнупіравір” – препарат прямої дії від коронавірусу.

Препарат випускається у формі пігулок, не має особливої форми зберігання. Його зручно зберігати. Зараз ці ліки допоможуть нам у боротьбі з ковід-19 і збережуть життя пацієнтам із груп ризику”, – пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

Це – противірусний препарат, який знижує ризики тяжкого перебігу коронавірусу, а отже госпіталізації та смерті. По регіонах України розділять 60 тисяч курсів “Молнупіравіру”. Скільки надійде на Волинь – невідомо. Однак ліки очікують вже найближчими днями.

Наразі відомо, що курс лікування “Молнупіравіром” триватиме 5 днів. Отримати інноваційні ліки можна буде, звернувшись до сімейного лікаря. Препарат – безкоштовний. Однак, лише для тих пацієнтів, що перебувають в групах ризику.

Це люди віком від 65 років, ті, хто має цукровий діабет, серцево-судинні недуги”, – пояснює головна спеціалістка обласного управління охорони здоров’я Людмила Рожко.

Ті пацієнти, що до цих категорій не належать, зможуть ліки придбати.

Та виявляється, придбати “Молнупіравір” у Луцьку можна вже. Щоправда, неофіційно. Його привозять із-за кордону, де він вже дозволений, і, аби підзаробити. Ціни різняться. Нашим журналістам вдалося знайти такі за 3800 гривень.