Згідно з геологічними запасами, 21% усіх покладів торфу в державі знаходяться саме в надрах Волинської області. Запаси сягають 250 мільйонів тонн, тож область найбагатша на торф серед усіх інших.

Про те, де і як на Маневиччині видобувають торф, а також чому столичні чиновники ставлять на волинське паливо “великі ставки” – дивіться у сюжеті 12 каналу.

Нині в Україні видобуток торфу є поширеним явищем, більша частина видобутого торфу йде на виготовлення паливних брикетів, а також використовується як субстрат та добриво у сільському господарстві та квітникарстві.

Сезонна “врожайність” торфового родовища “Велике багно”, що у Колківській громаді, складає 600-650 тонн торфу з одного гектара. За словами директора держпідприємства “Волиньторф”, видобувати на цьому болоті паливо можна буде ще протягом двох років. Адже ґрунт вже є не рівномірним, де-не-де виходить пісок. А це, як відомо, неабияк псує якість брикета.

Видобуте з родовища фурами доставляють на підприємтво “Волиньторф”. На обох локаціях в рамках візиту в область, побував голова Держгеонадр України Роман Опімах.

На “Волиньторфі” працює понад 300 людей із середньою зарплатою у 15 тисяч. Держпідприємство забезпечує паливом майже всю бюджетну та комунальну сфери області.

“Сьогодні є охочі не тільки отримати наше паливо в межах області, а й в інших областях. Є дуже заявок із Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Одеської областей. Тому ми могли б при можливих збільшеннях потужності забезпечити інші області також своїм паливом”, – каже директор ДП “Волиньторф” Іван Киричик.

Такої думки і голова Держгеонадр України. За його словами, продукт, який робить «Волиньторф» – це чудова альтернатива природному газу, який нині має захмарні ціни.

Зазначимо, що основними напрямками роботи підприємства є видобування торфу, виробництво та торгівля продукцією із нього.