Показали фото перенесення чудотворної ікони Ісуса Тарнорудського із луцького кафедрального костелу до парафіяльного костелу містечка Рожища 1929 року.

Про саму подію, зображену на світлині, у програмі «Retro-Волинь» на 12 каналі розповів колекціонер, дослідник Волині, автор книги «Луцьк у старовинній листівці, гравюрі та фотографії» Віктор Літевчук.

«Це цікавий і маловідомий факт. Історія ікони трохи таємнича. Ікона буквально кілька років була у Луцьку. До Першої світової війни знаходилася у місті Тарноруда на Поділлі. Потім в результаті цікавих подорожей вона потрапила до луцького костелу, але духовенство вирішило, що на постійне місце її перенесуть у костел міста Рожища. Вона там зберігалася до Другої світової війни», – повідомив дослідник.

Коли радянська влада переселяла поляків з України, а холмщаків – в Україну, ікона разом із польськими вірянами виїхала до сусідньої країни.

«Добрих кілька десятків вона була невідома. Парафіяни шукали її досить довго. Знайшлася вона десь у 80-90-х роках. Знаходиться зараз у костелі в місті, де проживають вихідці з Рожища», – зазначив Віктор Літевчук.