Протягом цього тижня у Луцьку спостерігатиметься аномальна спека. Температура на вулиці сягатиме 30 градусів за Цельсієм, а вітру майже не буде. 

Директорка Луцького центру первинної медичної допомоги №2 Тетяною Трач розповіла кілька практичних порад, які допоможуть вижити у спеку, – пише ІА Конкурент.

1. Сидіть вдома, або під деревом

За можливості, особливо для людей старшого віку та тих, хто має в анамнезі перенесені черепно-мозкові травми, гіпертонічну хворобу, тим більше перенесені інфаркти та інсульти – утриматися від подорожі чи прогулянки, чи якогось запланованого візиту у спеку.

2. Панамки і капелюшки знову модні

Якщо ж візит відкласти неможливо, то щоб себе захистити – мають бути головні убори. Добре, що мода на це знову повертається. І мода, і здоровий глузд, я думаю. І вже й молодь починає ці головні убори носити.

Важливо, щоб дітки ніколи не виходили без головних уборів у спеку. Жінки, які дбають про колір свого обличчя. Адже уберегтись від пігментних плям набагато легше, ніж потім з ними боротися. Тому капелюшок з широкими крисами – гарна рекомендація: це стильно, модно і здорово для організму.

3. Не забуваємо про воду

Незалежно від того, перебуває людина на сонці, чи ні, коли іде висока спека – повинен бути правильний водний режим. Щоб правильно розрахувати необхідну вашому організмові кількість води, можна орієнтуватися на такі норми: людині потрібно 25-30 мілілітрів води на кілограм ваги. Особливо уважно до цього варто віднестися гіпертонікам, людям, які мають патології серцево-судинної системи, стенокардію, людям, які мають варикозне розширення вен нижніх кінцівок. В останньому випадку від спеки може відбутися згущення крові, тромбування і всілякі негативні наслідки. Тому правильний водний режим важливий.

4. Забудьте на трохи про пиво і м’ясо

У спеку і так не хочеться їсти. Але при можливості, варто зменшувати кількість спожитого білка. Я не кажу обмеження, тому що білок повинен бути. Але об’їдатися м’ясом і вживати алкоголь у спеку не варто. Думаю, наші люди і так таке не роблять. Але може, молодь через відсутність досвіду може собі таке допустити. Зокрема, пиво. Це не засіб, який тамує спрагу. Воно може мати досить шкідливу дію. Єдиний вихід – питна чиста вода.

5. Одягнув маску – іди під дерево

З масками у спеку теж варто бути обережними, тому що можуть бути різні синкопальні стани на цьому фоні. Вони будуть обумовлені цілком фізіологічними особливостями. Тут здоровому важко дихати в прохолодну пору. А в спеку тим більше. Знову ж, рекомендую уникати людних місць, де необхідно носити маску. Є можливість побути у дворі під деревами? Це найкращий спосіб прогулянки.

6. Не нехтуйте м’ятою

Щоб вижити у спеку – з собою обов’язково має бути вода. Люди старшого віку можуть носити з собою “Корвалмент”, “Валідол” чи аналоги. За рахунок м’яти, яка входить у склад препаратів, відбувається тонізація організму. І убезпечити себе від втрати свідомості ми цілком можемо.

7. Втрачайте свідомість правильно

Перші ознаки втрати свідомості – шум в голові, важкість. Деякі люди можуть відчувати затерпання, похолодання кінцівок, тому що іде перерозподіл крові. Потрібно намагатися одразу сісти, попити водички. Звичайно, краще сісти десь в тіньочку. Але якщо немає поблизу тінька – просто важливо повільно опуститися на землю, щоб убезпечити себе від падіння із висоти власного зросту.

8. Захистіть свою шкіру

Важливо мати на час спеки засоби для захисту шкіри. Зараз є багато різноманітних засобів, які захищають від негативного впливу сонячного випромінювання. Для діток це обов’язково вимога, коли відкрите тіло. Для молодих жінок я би також рекомендувала. Бо фотостаріння шкіри якраз обумовлене надмірною соляцією і агресивним сонцем.