Дорожники запевняють, що автошляхи Волині підготовані до “несподіванок” зими.

У Службі автомобільних доріг у Волинській області заслухали представників усіх підприємств-підрядників. Цієї зими такі послуги надаватиме три підприємства – ДП “Волинський облавтодор”, ПрАТ “Ковельське ШБУ № 63” (автошлях Р-15) та ТзОВ “Луцькавтодор-Сервіс” (автодороги М-19 і Н-22 на ділянках від Луцька до межі з Рівненською областю), повідомляють у пресслужбі САД у Волинській області.

З метою забезпечення безперебійного руху автотранспорту міжнародними, національними, регіональними та територіальними автодорогами області в зимовий період дорожніми підприємствами вжито ряд організаційних та практичних заходів.

На сьогодні підрядниками заготовлено 24 тис. т піщано-соляної суміші, 1 тис. т солі з антизлежувачем, понад 28 тис. т  піску та майже 5 тис. т технічної солі. Також закуплено 3,4 т бензину і 13 т дизпалива. Для складування і зберігання цих матеріалів підготовлено 34 тимчасових та 5 стаціонарних баз.

Для виконання робіт з ліквідації зимової слизькості та розчищення шляхів від снігу підрядні підприємства планують залучати всього 250 одиниць техніки.

Враховуючи досвід минулих років та кліматичні умови регіону, на ділянках доріг, де спостерігались ускладнення в русі під час тривалих снігопадів і заметілей, проводиться ряд превентивних заходів. Зокрема, підготовлено та проводиться розміщення 10 780 м.п. снігозатримуючих щитів. Влаштування таких елементів пасивного снігозахисту попереджає відкладання снігу на проїзній частині доріг під час хуртовин і суттєво зменшує обсяги робіт по очищенню автошляхів від снігу. Також встановлено 389 комплектів знаків “Слизька дорога”, влаштовуються сигнальні віхи, проводиться вирубка порослі.

Для проведення аварійних робіт з ліквідації пошкоджень дорожнього покриття заготовлено планові запаси холодних сумішей: 50 т асфальтобетонної, 400 т органо-мінеральної та 300 т асфальтогрануляту.

Службою автомобільних доріг у Волинській області спільно з Управлінням ДСНС у Волинській області затверджено Перелік місць відстою транспортних засобів у разі ускладнення погодних умов, пов’язаних з сильними опадами у вигляді снігу, що можуть спричинити перемети та затори. Всього визначено 44 таких місця, на яких можна розмістити приблизно 2700 одиниць автотранспорту. Також визначено 18 придорожніх об’єктів, а саме дорожньо-ремонтних пунктів та дорожніх дільниць  філій ДП “Волинський облавтодор”, що можуть бути використані як тимчасові пункти обігріву учасників дорожнього руху на період ліквідації заторів на дорогах.

З метою оперативного реагування на будь-які випадки ускладнення руху автошляхами державного значення в Службі автомобільних доріг у Волинській області та в підрядних підприємствах організовано цілодобове чергування диспетчерських служб та відповідальних чергових з числа інженерно-технічних працівників, здійснюється постійний моніторинг стану дорожнього покриття, у т.ч. за допомогою 12 камер відеоспостереження, що встановлені понад автошляхами.