Незалежні від алкоголю і наркотиків! До Луцька приїхали з півсотні людей, які позбулись своїх згубних звичок і повернулись у соціум. Всі вони – учасники акції “Шлях незалежності”. Свій автомаршрут Україною активісти розпочали у Маріуполі. У різних містах вони проводять мітинги. Головна мета – допомогти у боротьбі із залежностями, які руйнують життя, – запевняють активісти.

Спілкувалася з ними наша Марія Вавринюк.

Станіслав Кабанов розповідає про нелегкий період свого життя, коли наркотики заміняли йому і сім’ю, і друзів. Численні спроби припинити згубну звичку завершувались зривами, поки чоловікові не допомогли рідні.

У християнських реабілітаційних центрах допомогли усім учасникам акції “Шлях незалежності”. Це люди, які побороли наркотичну чи алкогольну залежність і повернулись у соціум. Однодумцями вони подорожують Україною і говорять про головну всесвітню війну, яка не зупиняється ні на секунду, – про наркоманію. Згуртував усіх Геннадій Мохненко – пастор “Церкви добрих перемін” у Маріуполі.

Від розповідей теперішніх борців з наркотиками – стає не по собі. Тернополянин Олег Коган каже, що приїхав до Луцька, аби поділитися своєю історією і дати надію іншим, що вихід є.

“В 1999-му я вперше вколовся, до 2009-го був залежним. В 2004-му мене посадили в тюрму, я відбував покарання 4,5 роки”, – ділиться він.

Олег каже: в’язниця не допомогла йому перестати вживати наркотики, там проблема лише набрала обертів. Те, що вихід є, зрозумів у християнському реабілітаційному центрі. З того часу його життя змінилося. Зараз в нього є дружина, дитина і робота.

Долучилися до акції і лучани, які побороли залежність. Усі разом хочуть посилити боротьбу з наркоторгівлею та збільшити за неї кримінальну відповідальність. Чекають підтримки і розуміння від влади. Луцької в тому числі.