Пересадження серця 13-річному Максимові Давидюку із села Зарудчі Камінь-Каширського району пройшло успішно, розповів дитячий кардіохірург Віталій Петров.

Максим каже, що найбільша його мрія зараз – бути здоровим та повернутися додому, повідомляє Суспільне.

«Зараз просто хочу бути здоровим і живим і повернутися додому. Це – головне, що я зараз хочу. Головний лікар запропонував, може, лікарем стати. Мені врятували життя. Можливо, і я комусь врятував би», – розповів після пересадки серця 13-річний Максим.

Перед операцією батьки 13-річного хлопчика розповіли, що Максим захворів у липні і останній місяць провів у реанімації.

«У нього 22 липня стався інсульт, потім через пару днів стало відомо, що серце спричинило інсульт. Що в нього кардіоміопатія. Це з цього часу ми знаємо. До цього повністю був здоровий – грав у футбол, все, плавав, не сказав ніколи в житті, що він хвора людина. Ніяких симптомів ми не помічали за дитиною. В нього різко став стан поганий і ми дійшли до реанімації», – розповідають батьки Максима Тетяна та Роман Давидюки.

Стан хлопця був критичним, і йому терміново потрібна була пересадка серця. Операцію провели 21 вересня у Львівській лікарні швидкої медичної допомоги. За словами директора Інституту серця Бориса Тодурова, операція пройшла добре.

«Серце працює. Добре лягло. Не зважаючи на різницю у віці і вазі, дуже добре співпали розміри і от ми тільки що впустили аорту, тиск 90-то. Серце йде, синусний ритм. Поки все добре», – каже Борис Тодуров.

Донором хлопчика був 56-річний чоловік, який помер від інсульту. Сім’я донора – дружина та двоє дітей дали згоду на забір органів.

«Можна здивуватися, як так, доросле серце можна імплантувати у дитячий організм. Так ось – можна. Тому що ми маємо не просто дитячий організм, а ми мали справу із хворим серцем. Коли серце хворіє тривалий час і доходить до цієї важкої стадії – воно суттєво розширюється і стає в два або три рази більшим за розміри дорослого серця», – каже лікуючий лікар хлопчика Віталій Петров.

За словами Віталія Петрова, попереду на хлопчика чекає спеціальна реабілітація та навчання. Також він буде приймати спеціальні імунні препарати.

Нагадаємо, у Львівській лікарні швидкої медичної допомоги 21 вересня вперше в Україні провели трансплантацію легень та пересадку серця 13-річному хлопчику. Окрім того у лікарні пересадили печінку та дві нирки. Донором органів став 54-річний чоловік з Львівщини, який помер від інсульту.