Уряд посилює карантинні заходи. З 7 квітня державний кордон України можна перетнути лише автотранспортом і лише у 19 пунктах пропуску

Перетин кордону громадянами здійснюється тільки автомобілем. Українці, які перетинатимуть кордон, можуть везти до трьох пасажирів. Про це повідомив заступник начальника департаменту, начальник управління організації прикордонного контролю генерал-майор Юрій Лисюк.

“Можна брати пасажирів. Якщо їде один чоловік і візьме з собою двох чи трьох пасажирів, і буде перетинати кордон України, жодних проблем ми в цьому не бачимо”, – повідомив Лисюк.

Вимогу про обов’язкову обсервацію тих, хто в’їжджає в Україну, уряд ввів 29 березня і це вже призвело до конфліктів та сутичок в “Борисполі”.

Арсен Аваков пояснював, що “заради безпеки мільйонів, ми підемо на незручності для кількох тисяч”. Але виконати таке рішення на практиці виявилося не так просто.

Вже коли перші чартерні рейси почали привозити українців, виявилося, що питання про місце їхньої обсервації влада не вирішила. Саме тому рішення про обов’язкову обсервацію застосовують лише до авіасполучення, а мали б до всіх, хто перетинає кордон.

Ті, хто в’їжджає на авто, ніякої обсервації не проходять, але підписують добровільну згоду на самоізоляцію.

В прикордонній службі кажуть, що завдання щодо обсервації уряд поклав на місцеву владу і саме вона має забезпечувати місце, а також транспортування прибулого з-за кордону на обсервацію. Поки що цього немає.

У прикордонній службі не виключають, що це рішення згодом таки може запрацювати повною мірою. Але воно тягне за собою багато фінансових питань.