Туристичний сезон у розпалі. Прийнятий у 2018-му закон “Чужих дітей не буває” спростив процедуру виїзду за кордон дитини, чиї батьки розслучені.

Про це повідомили у  прес-службі Головного територіального управління юстиції у Волинській області.

Якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у спілкуванні з дитиною — така дитина може виїхати за кордон на строк до 1 місяця.

Для того, аби поїхати з дитиною за кордон, потрібно:

  • надіслати другому з батьків рекомендованого листа про державу прямування, мету та тривалість поїздки;
  • на кордоні пред’явити копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення місця проживання дитини.

Важливо — повернутись в Україну з дитиною потрібно протягом місяця з дати виїзду.

За умисне порушення строків перебування передбачена адміністративна відповідальність — це штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

Якщо другий з батьків понад 4 місяці не платить аліменти (або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою) — можна виїхати з дитиною на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

Для цього потрібно:

  • отримати довідку про наявність у другого із батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів;
  • на кордоні пред’явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості та документ, що підтверджує інвалідність або тяжку хворобу дитини;
  • повернутись в Україну з дитиною.

Якщо аліменти сплачуються вчасно, то потрібно:

  • написати рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон;
  • якщо протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа згоду не надали — подати до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків;
  • на кордоні пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.

Важливо – повернутись в Україну потрібно з дитиною у строк, передбачений згодою чи рішенням суду.