В управлінні освіти розглядають три моделі функціонування дитячих садочків обласного центру в літній період.

Про це повідомила очільниця управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко, – пише ІА Волинські новини.

Зі слів головної освітянки, літній період для функціонування закладів дошкільної освіти був особливим щороку.

«Уже другий рік поспіль він триває в умовах пандемії, тож керуємось у своїй діяльності постановою №55 головного санітарного лікаря України. Вона має свої вимоги. Алгоритм дій ми виробили ще перед тим, як відновлювали роботу закладів дошкільної освіти з 3 червня 2020 року. Цей рік не є винятком, оскільки дане питання завжди на контролі в управління освіти та Луцької міської ради. Ми завжди йшли на зустріч батькам у тому, щоб діти були охоплені утриманням закладами дошкільної освіти, тому що навчальний рік у садочках завершується 31 травня, але й у літній період діти перебувають у садках, аби батьки, які не мають або не можуть взяти відпустку в цей період, мали змогу перебувати на роботі», – поінформувала посадовиця.

Утім, як пояснила Зіновія Лещенко, для батьків, яким проблематично взяти відпустку у літній період, умови карантину не допускають діяльності чергових садочків.

«Ми дуже довго думали над тим, як нам організувати діяльність, вивчали питання потреби сімей в розрізі кожного закладу дошкільної освіти. Учора, 13 травня, ми зустрілися на нараді з директорами ЗДО і вивчили ситуацію. Усі без винятку керівники ЗДО отримали завдання до понеділка остаточно сформувати всю картину», – каже начальниця управління освіти.

Тож, в управлінні освіти Луцької міської ради розглядають три моделі функціонування дитячих садочків улітку.

Перша – це почергове функціонування закладів дошкільної освіти у кожному районі. До кінця червня всі садки Луцька функціонуватимуть у звичному режимі. З кінця червня по кінець липня у кожному мікрорайоні функціонуватиме один ЗДО, у той час інші будуть знаходитися на підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового періоду. На це є відповідні вимоги санітарного регламенту та закону. Наступна група садків у тому ж мікрорайоні приступить до роботи з кінця липня до кінця серпня. Тобто у вищезгаданий період відновлять роботу ті заклади, у яких з червня по липень проводили ремонтні роботи і навпаки.

«Ми зобов’язані провести ряд робіт, зокрема, із дезінфекції та дезінсекції, а також поточний ремонт системи опалення, водопостачання, а в окремих закладах – і капітальний ремонт», – наголосила головна освітянка.

Друга модель – ймовірно у літній період функціонуватимуть ті 14 закладів дошкільної освіти, де велика кількість дітей з подачі батьків заявлена у потребі утриманням садочками у липні.

«При цьому вимагати довідку з місця роботи від батьків ніхто не має права – це некоректно», – заначила Зіновія Лещенко.

Третя модель – дати змогу з 1 липня по 12 серпня всім садочкам одночасно зробити ремонтні роботи.

«Чесно кажучи, ми трошки розгублені й опрацьовуємо різні варіанти вирішення ситуації. Позиція міської влади – йти назустріч людям і зробити все для того, щоб батьки мали змогу працювати, якщо не перебувають у відпустках. Тому ми дали час колективам дитсадків опитати батьків до понеділка, 17 травня. А вже у понеділок, володіючи загальною картиною, ми визначимо, яка із моделей буде доречною, аби не було порушень тих законодавчих вимог, які є на сьогоднішній час, а саме: постанови №55 головного санітарного лікарня України, законодавчої бази що стосується підготовки ЗДО до осінньо-зимового періоду і нового навчального року. По-третє, важливо врахувати потреби батьків. Але найперше – це турбота про дитину», – акцентувала посадовиця.

Натомість, зі слів Зіновії Лещенко, заклади дошкільної освіти з прилеглих до Луцька територій не працюватимуть влітку взагалі.