Служба з конвоювання – особлива служба для особливих людей. Працівники щодня ризикують власним життям, адже справу мають зі злочинцями – особами, які засуджені до позбавлення волі.

Серед завдань військової частини 1141 НГУ – конвоювання та охорона осіб, узятих під варту і засуджених до позбавлення волі. І ті, хто служить у конвойному підрозділі їх гідно виконують. Саме у такому підрозділі уже понад 10 років служить Сергій Поліщук. Пройшов шлях від солдата до молодшого лейтенанта. Останні 4 роки був начальником варти, нині він – командир взводу. Про це йдеться на сторінці Військової частини 1141 Національної гвардії України м. Луцьк у фейсбуці. 

«З початків я хотів служити у конвойному підрозділі. Вважаю, що робота зі спецконтингентом – особлива і водночас відповідальна. Не кожен в силу свого характеру може з нею впоратися. Тут потрібні витримка, врівноваженість і сталеві нерви. Щодня на суді бачиш різних людей. У кожного своя історія, своя правда. І ти мимоволі стаєш свідком того, як вершаться людські долі», – каже гвардієць.

Перед виїздом у варту щодня військовослужбовці проходять ретельну підготовку щодо злагоджених дій під час несення служби, а також приймають спеціальний автомобіль, яким перевозять осіб, узятих під варту і засуджених до позбавлення волі.

«За роки моєї служби спроб втечі з-під варти чи нападу на військовослужбовців не траплялося, що свідчить про рівень організації служби. Частіше чуємо у свій бік образи і словесні погрози, але зазвичай це просто порожні слова. Підсудні прекрасно розуміють, що у разі спроби нападу чи втечі, ми дамо гідну відсіч», – з упевненістю говорить офіцер.

Щодня, вирушаючи у варту військовослужбовці приймають підсудних у слідчому ізоляторі, доставляють їх до судових установ, а після закінчення судових процесів конвоюють у зворотному напрямку. У період карантину луцькі гвардійці мали ще кілька особливих варт.

«Особлива варта – це конвоювання засуджених до довічного позбавлення волі від СІЗО до суду і назад. Особисто я нещодавно у складі варти перевозив засудженого, який вже 23 роки відбуває покарання у в’язниці. Зазвичай на повторний розгляд таких осіб відправляють, коли у справі виникають нововиявлені факти. Дивишся на людину здається спокійний, цілком адекватний чоловік. А у справі – відмітка червоним: «Схильний до нападу та втечі». Ніколи не подумав би. Тому ми повинні завжди бути насторожі й не втрачати пильність», – розповідає Сергій Поліщук.

Задля збереження здоров’я особового складу під час виконання завдань, у період карантину гвардійці неухильно дотримуються заходів безпеки: носять захисні маски та рукавички, постійно користуються дезінфікуючими засобами та проводять санітарну обробку та кварцування вартових приміщень у судових установах і транспорту.