Хоча в церкві запевняють, що пірнання на Водохреще “не змиє гріхи”, та тисячі вірян щороку 19 січнязанурюються у відкриті водойми.

Завідувач відділення пульмунології Луцької міської клінічної лікарні Віктор Матвейчук розповів, кому не варто пірнати на Водохреще та як підготувати організм до занурення в холодну воду, – пише ІА ВолиньPost.

“Із власного досвіду – ця процедура достатньо безпечна, хоч я не морж. Особливо не готуюся до цього процесу, бо веду здоровий спосіб життя. Утім, людина має відчувати крім фізичної готовності ще й духовну потребу”, – вважає лікар.

Щодо професійного досвіду, то, як зауважує Віктор Матвейчук, пірнати у воду протипоказано людям із хронічними хворобами, зокрема, пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, хворобами органів дихання. Медик каже, що після Водохреща у лікарню звертаються одиниці і це саме та категорія, що раніше мала проблеми зі здоров’ям.

“Звичайно, потрібно робити все в міру: бажано одразу не шубовстати у воду, обтерти тіло холодною водою, аби не було різких перепадів температур, обережно та з молитвою зайти, зважати на тривалість окунання”, – радить лікар.

Окрім того, перед пірнанням у воду на Водохреще не варто ситно снідати і вживати алкоголь.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чому купання на Водохреще – не українська традиція. БЛОГ