Зважаючи на поширення коронавірусу і збільшення числа заражених, священник з Нововолинська Віктор Мартиненко пропонує, щоб хворі причащалися самостійно, отримавши причастя у  капсулі або пакетику. 

Про це священник написав на своїй сторінці у фейсбуці.

Віктор Мартиненко пояснив, що такий крок невдовзі стане вимушеним, адже вважає, що за кілька тижнів  українські священники зіткнуться з проблемою: треба буде причащати хворих на короновірус і напутствувати помираючих. Питання: як то робити?

По-перше: після контакту з хворим священик стає контактною особою – несе потенційну небезпеку поширення вірусу мусить два тижні перебувати на обсервацїї. Таким чином виходить священик одноразового використання)

По-друге: про захисні костюми і спеціальні засоби у наших умовах годі й говорити – їх не вистачає навіть для медиків. До того ж вони дуже не дешеві.

По-третє: Навіть за умови використання захисних засобів, допуску у інфекційні стаціонари не буде”,  – розповів Віктор Мартиненко.

“Можливі заклики йти так і причащати, покладаючись на віру і пастирський обов’язок, відразу відкидаю! Бо вважаю це не проявом віри, а спробою самогубства і потенційним замахом на вбивство своїх домашніх”, – сказав священник.

Віктор Мартиненко каже, що у випадках крайньої потреби причастя інфекційних хворих потрібно запровадити практику, коли священик передає Святі Дари хворому і той з благоговінням і побожністю причащається самостійно, або ж з допомогою людей, що здійснюють догляд за ним.

“За необхідності сповіді – її можна здійснити за допомогою засобів комунікації”, – вважає Віктор Мартиненко.

 

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Волинський священник пояснив, чому не можна посповідатися через інтернет

Практика самостійного причастя, наголошує Мартиненко, мала місце в історії – був древній звичай, коли диякони розносили Св. Дари по домах, тим, хто з поважної причини не міг бути на Літургії.

“Моя пропозиція: використати оболонки капсул – такі, як фасуються ліки, бади чи вітаміни. Священник, помістивши маленьку частку запасних Святих Дарів у капсулу, передає Їх причаснику у зіп-пакетику, безпосередньо, через персонал лікарні, або осіб, що доглядають хворого вдома. Після споживання, пакетик із заходами безпеки повертається священику для утилізації згідно церковної практики”, – розповів Віктор Мартиненко.Довідково:

Віктор Мартиненко знаний на Волині священик. Впізнаваним він став ще в часи Революції гідності, коли порадив наміснику Києво-Печерської лаври Павлу Лебедю поцілувати Януковича у місце, на якому зазвичай сидять.

За це владика прокляв отця Віктора, але він не злякався і продовжував займати відкриту проукраїнську позицію в Українській православній церкві (МП). 

Тільки-но ПЦУ отримала Томос, отець Віктор став першим священиком на Волині, який не лише публічно привітав усіх із цією визначною подією, а й приєднався до кліру ПЦУ.