Якщо варіантів чим зайнятись на карантині вже немає, ще й з дітьми, – ми пропонуємо приготувати натуральний чорний шоколад без цукру.

Цікавим та нескладним рецептом поділилась шоколатьє Олена Турченюк, яка вже кілька років створює справжній шоколад.

Серед інгредієнтів:

• какао-масло – 70 гр
• какао терте – 200 гр
• мед – 60 гр
• горішки і сухофрукти за смаком

Перед початком роботи керамічну або скляну миску необхідно поставити у морозильну камеру на 15-20 хвилин. Це потрібно для темперування шоколаду, яке буде згодом. Далі, подрібнити ножем какао-масло. Какао терте – поламати руками або у чаші блендера “подрібнювач для горіхів”.

Після цього дві каструлі поставити на водяну баню.

“Верхня каструля, в якій  буде готуватись  шоколад, повинна бути абсолютно сухою, лопатка і формочки для шоколаду – також. Це дуже важливо! Бо якщо в шоколад попаде хоч крапелька води, в кінцевому результаті  він буде блідий на вигляд, не такий хрусткий і швидше танутиме в руках”

Як тільки з’являться перші бульбашки води, потрібно зменшити вогонь і покласти масло какао, воно відразу ж почне плавитися. Додати подрібнене терте какао і спостерігати за  магічним процесом.

“В цей час і відбувається шоколадна магія! На кухні з’являються перші шоколадні ароматні нотки, вдихаємо і насолоджуємось! А ще краще, як у квартирі  ще  буде звучати ваша улюблена  музика”

Також важливо стежити за тим, щоб температура не була вищою 49-50%. Це можна перевіряти термометром. Якщо його немає, прикладіть миску до зап’ястя, вона має бути ледь тепла.

Тепер треба дістати миску з морозильної камери. Перелити 1/3 шоколадної маси в  холодну миску і швидко розмішати лопаткою – так відбувається темперування.
Час розмішування: 2-3 хвилин.

Після цього перелити масу з холодної миску в ту, де залишилась шоколадна маса. Додати мед  і добре вимішати лопаткою.

“Мета темперування – надання  шоколаду твердої і крихкої текстури, підвищення стійкості до дії тепла, і надання глянцевого ефекту, “того самого” спокусливого хрускоту”

Наприкінці  треба залити  шоколад у форми. Через 5-7 хвилин додати горішки чи сухофрукти за бажанням. Шоколад залишити при кімнатній температурі на ніч, але якщо бажаєте швидше поласувати своїм творінням то можна і в холодильник, на 60-90 хвилин.

Шоколад в домашніх умовах готовий! Приємного апетиту!