Заява міністра охорони здоров’я Ємеця про необхідність введення надзвичайного стану є першим кроком для запровадження такого режиму в країні у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Про це народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Вчора міністр Ємець виступив за впровадження надзвичайного стану. Декілька речей про надзвичайний стан (далі НС), які треба знати нині кожному. Отже, пандемія справді є підставою для впровадження НС. Причому у разі пандемії Президенту навіть не треба збирати РНБО, бо пропозиції вносить Кабінет міністрів. Тому – заява Ємця справді була першим кроком до надзвичайного стану.

Далі має бути рішення Кабміну, Указ Президента і засідання Ради упродовж 48 годин», – написала Сюмар.

Вона також зазначила, що азійські країни (не Китай) приборкали епідемію карантином для тих, хто прибуває в країну, тестуванням всіх з метою виявлення безсимптомнихних носіїв і їх ізоляцією; відстежуванням всіх контактів хворих і ізоляцією контактних осіб.

«Держава відстежує дотримання карантину цими особами простим додатком у смартфон, який фіксує місцезнаходження людини. Порушення передбачають жорстку відповідальність.

Цим шляхом пішли і США, які почали масове тестування і ізоляцію інфікованих та контактних осіб. Тому там за вчора майже 14 тис виявлених інфікованих.

В нас же – 250 тис. експрес-тестів, які лише при наявності симптомів можуть дати якийсь результат і перспективи введення надзвичайного стану. Наскільки це співпадає з тими методами боротьби, які довели свою ефективність – судити вам», – додала Сюмар.