У Шацькому районі готуються до туристичного сезону. Так, у Світязі вже оновили набережну, триває каналізування. Однак ряд проблем ще треба вирішити.

Про це стало відомо під час наради за участі голови облдержадміністрації Олександра Савченка, що відбулася 8 травня 2019 року у Шацькій РДА, – йдеться на сторінці Савченка у Фейсбуці.

Основні питання порядку денного – оздоровлення дітей, забезпечення благоустрою, готовність рекреаційних об’єктів, стягнення туристичного збору, забезпечення громадського порядку, дотримання санітарних норм та безпека на воді.

“Ті напрацювання, які були зроблені за той рік, вперше так кажу, але майже задовольняють. Є певні зрушення. І основне зрушення, яке можна вважати великим досягнення – це взаємо порозуміння між різними формами управління та влади. Це дуже важливо. Зокрема, така співпраця дала серйозний результат у селі Світязь, де зроблено величезний об’єм роботи на пляжі озера та вулиці Набережній. На відміну від території Гряди, де роботи ще вистачає”, – сказав Савченко.

Нагадаємо, що у Шацькому районі нині триває реалізація великого інфраструктурного проекту каналізування населених пунктів навколо озера Світязь, який фінансують у рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна». Його загальний бюджет становить 6 млн 450 тис. євро. Окрім того, Уряд нашої держави забезпечив співфінансування на рівні 10 % з Державного бюджету. А це 25 млн грн, які вдалося залучити на Волинь завдяки кропіткій роботі обласної державної адміністрації.

Савченко також відзначив основні проблеми, над якими потрібно ще попрацювати. Серед них – наповнення бюджетів власними силами.

На думку керівника виконавчої гілки влади, надходження від екологічного податку, екопостів та туристичного збору бажають кращого. Зокрема, у 2018 році надходження від екологічного податку становили 158 тис. грн, екопостах «Венське» та «Медик» – 713 тис. грн, туристичний збір у Шацькому районі – 155 тис. грн.

Світязький сільський голова Микола Цвид запевнив, що цьогоріч розпочнуть активну роз’яснювальну роботу серед населення, аби покращити ситуацію. Особливо враховуючи те, скільки коштів вже вкладено у Світязьку сільську раду та зміни у податковому законодавстві. Для прикладу, сільська рада запропонувала людям, які не хочуть сплачувати туристичного збору, сплачувати кошти у цільовий фонд, який будуть використовувати на благоустрій території.

Опісля голова облдержадміністрації вирушив у село Світязь, де проінспектував роботи на вулиці Набережній та благоустрій центрального пляжу. До слова, центральний пляж вдалося влаштувати завдяки керівництву Шацького національного парку. Парасольки, посіяна трава, завезений пісок – все стало можливим через співпрацю із представниками бізнесу, з якими Шацький НПП заключив договори.

Каналізування здійснюється за кошти проекту, дорогу відремонтували за державні кошти, освітлення встановили з місцевого бюджету.

“В порівнянні із минулим роком, то цьогоріч підготувалися значно краще, аби приймати людей. Як бачимо, пляжі доводяться до ладу, трава вже піднялася, зводяться тимчасові споруди для кафе. По Набережній майже вже готово також. Каналізування – теж залишилося на кілька тижнів роботи. Але на сьогодні у нас повне взаєморозуміння із керівництвом районної ради, адміністрації, і навіть із місцевим самоврядуванням. Є певні проблеми, що стосуються вивозу сміття, не вистачає сміттєвих урн, але усе це виправиться в робочому порядку”, – резюмував візит до озерного краю Олександр Савченко.