Жодне свято не обходиться без десертів. Але не поспішайте купувати найгарнішу кондитерку, спершу – подивіться програму “Як це працює”, аби зрозуміти, на що потрібно зважати під час вибору.

Кондитерські вироби є джерелом не тільки гарного настрою, але й енергії, адже це вуглеводи у чистому вигляді, які легко засвоюються в організмі. Окрім того, солодощі просто незамінні для людей, що мають підвищені фізичні навантаження, а також для спортсменів і маленьких дітей, які дуже багато рухаються. Втім, споживати такі продукти можна лише у помірній кількості.

Для виготовлення сучасних ласощів дуже часто використовують фрукти, фруктові маси та желатин. Вони роблять торти і тістечка легкими, смачними, але, разом з тим, і низькокалорійними. Такий же принцип використовується і при виготовленні зефіру, мармеладу.

Найкалорійнішими при цьому тортами вважаються ті, які мають шоколадну основу або містять шоколад.

Та склад традиційних кондитерських виробів повинен бути простим: борошно, вода, масло, яйця і так далі. Без жодних стабілізаторів, емульгаторів, підсилювачів смаку чи чогось подібного.

Загалом: що простіший склад, то краще. Така ж схема і з терміном придатності. Якщо він становить декілька днів або навіть місяців (а таке буває), то, швидше за все, цей термін штучно збільшили за допомогою додаткових консервантів, не завжди корисних для організму. Ідеальний час, за який потрібно з’їсти такі кондитерські солодощі, – 72 години. Для окремих десертів може бути 120 години, але аж ніяк не декілька місяців.

Також, купуючи солодощі, віддавайте перевагу продукції місцевих виробників, так як імпортний продукт або той, що привезений із далекої фабрики, розрахований на тривале транспортування, а тому містить багато консервантів, що зберігають свіжість.

Важливість короткого терміну придатності в кондитерських виробах у тому, що білкове солодке середовище аж надто сприятливе для розмноження бактерій.

А ще покупців завжди вабить яскравий колір. Але краще стриматися, адже чим насиченіший у своїх відтінках торт, тим більше у ньому різних барвників. Звісно, вони можуть бути й натуральними, але так само шкідливими.

Якщо вже ж хочете, щоб торт привертав увагу, то це можна робити лише зовнішнім оздоблененям оздобленням. Всередині краще залишити традиційні компоненти, без зайвого кольору.

Що ж до упаковки, то вона особливої ролі не грає і абсолютно не впливає на якість продукції. Наразі в картонних коробках здебільшого продають кондитерські вироби, які приїздять із фабрик, які далеко від місця продажу. Так можна скласти більшу кількість продукції вертикально при транспортування.

А ось кондитерку місцевого виробництва здебільшого пропонують у прозорій м’якій пластиковій упаковці, де розміщують і цінники, до яких теж варто придивитися.

Що ж до зберігання тих шматочків, які вам все ж не вдалося доїсти, то, звичайно, їх потрібно покласти в холодильник, попередньо щільно обмотавши харчовою плівкою. Втім, не забувайте, що термін зберігання та крайній час споживання продукції однаковий, як для цілого торта, так і для шматочка, що залишився.