У Луцькому клінічному пологовому будинку ще з 2011 року функціонує “вікно життя” –  місце, де   анонімно можна залишити новонароджену дитину.

Як розповіла Конкуренту завідуюча Центром планування сім’ї Лариса Шендибило, ще жодної дитини не поклали у це “вікно”. І наголошує на тому, що це добре.

“Це була ініціатива луцького пологового будинку та управління охорони здоров’я Луцької міської ради. Такі «вікна життя» були відкриті у великих містах України. Життя – то є цінність і його потрібно берегти. Нещодавно у Києві безхатько знайшов у смітнику пакет із немовлям. Щоб такого не траплялося, ліпше жінці анонімно залишити дитину. Так збережеться життя, яке комусь буде в радість. Тому що у нас дуже багато неплідних пар, які хочуть всиновити дітей. Є черга на всиновлення, бо не так просто взяти маленьку дитинку, щоб виростити її”, – роз’яснює Лариса Шендибило.

Вікно легко відкривається з вулиці. В середині лежить матрац, на який жінка кладе дитину. Від ваги немовляти спрацьовує дзвінок  на посту в акушерки, яка може забрати дитину, не виходячи на вулицю.

“Відеокамер немає, жінка поклала дитину і пішла, ніхто за нею бігти не буде. Анонімність гарантується, бо головне, щоб дитина залишилася живою. Єдине, що трохи незручно, що воно  в середині території пологового. Розповідали наші інтерни, що у Львові над дорогою «вікна». Жінка вийшла з автомобіля, поклала дитину і швидко поїхала”, – розповідає лікарка.

Пригадує, що приблизно у 2009 році підкинули дитину у кульку на поріг Волинської обласної дитячої клінічної лікарні. Хлопчик переохолодився, але його вдалося виходити.

Як розповіла Лариса Шендибило, завдяки спільному американсько-українському проєкту “Здоров’я матері і дитини» відмовлень від дітей у Луцьку стало значно менше. З її слів, у 2019 році жодна жінка не відмовилася від своєї дитини, у 2018 році – одна , у 2017 та 2016 роках відмовлень не було, з 2015 по 2013 – відмовилися по одній дитині. У 2012 та 2011 не було відмовлень. А до проєкту, який стартував у 2004 році, була зовсім інша картина:  2001 рік – 15 жінок відмовилися від немовлят, 2002 рік  – 12 відмовлень, 2003 рік – 5 відмовлень. Зі слів лікарки, проєкт “Здоров’я матері і дитини” започаткував спільне перебування матері  і новонародженої дитини.

“Вікно життя” у Луцьку одне. Працює цілодобово.