Щороку кожен українець використовує півтисячі поліетиленових пакетів. Лише 6% з них йдуть на переробку, решта – на звалище. Розкладаються вони 30-200 років. Спроби бодай частково відмовитися від поліетилену в Україні були, але успіхами не увінчалися. Скільки би людям не нагадували про шкоду пластику, ним досі активно користуються. Тому боротися вирішили не профілактикою, а гривнею. Поступово ціни на поліетиленові пакети почали піднімати. 

З лютого в Україні набуло чинності рішення Кабміну, яким встановили мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети – від двох до трьох гривень. За словами касирів, людей від покупок пакетів не стримує. Не відмовляються, бо це зручно і, на перший погляд, недорого. Але лише на перший погляд.

Якщо щодня упродовж місяця купувати середній пакет для продуктів, в місяць ці витрати складуть 150 гривень. У рік – 1800. Із новим законом і великі гіпермаркети, і дрібні магазини, вимушені брати з нас гроші за поліетилен. Інакше їх за це будуть карати штрафами – від 1700 до 34 тисяч гривень.

І звичайних пластикових торбинок поки у магазинах вдосталь. За кожну – плюс 20 копійок до суми в чекові.

Екологічні торбинки значно дорожчі. Зате – багаторазові. Лучанка Катерина Демидюк такі мішечки із льону і бавовни шиє власноруч. Запевняє, що відмовитися від пластику легко, головне – планувати свої покупки і брати з собою тару.