У Луцьку пролунали завивання пожежних сирен: рятувальні бригади прибули на гасіння пожежі у гіпермаркеті міста. Щоправда, ні вогню, ні диму не було. Згодом лучан заспокоїли: це – імітація. Утім, і евакуація, і вогнеборці – цілком реальні.

Чи впоралися рятувальники з уявною надзвичайною ситуацією – у сюжеті 12 каналу.

У районі торгово-розважального центру «ПортСіті» не вщухає сирена. Поруч із входом до ТРЦ чатують карета швидкої, газовики, поліція та декілька рятувальних бригад. Із приміщення гіпермаркету евакуювали всіх працівників та відвідувачів. Схвильованих ажіотажем лучан заспокоїли: у вогнебоців – пожежно-тактичні навчання. Загоряння нібито виникло у торговому залі через коротке замикання холодильної камери.

Основні зусилля рятувальники зосередили на ліквідації осередку умовного загоряння, рятуванні умовної потерпілої та захисті суміжних приміщень від пожежі. ДСНСники подали стволи на гасіння та обстежили приміщення, щоб знайти ймовірних потерпілих.

Такі навчання дали змогу відпрацювати не лише дії рятуальникам, але й адміністрації закладу. Мусили не тільки оперативно евакуювати всіх присутніх містян, але й повністю знеструмити заклад. Головний інженер торгово-розважального центру упевнений, що через резонансні пожежі у місцях із масовим скупченням людей такі тренування завжди були, є і будуть актуальними.

Більше того, аби ПортСіті та його суміжні приміщення у будь-який момент були готові до надзвичайної ситуації, на їх базі створили власну так звану пожежно-рятувальну бригаду.

«До пожежі, до виклику рятувальників усі проінспектовані, всі проходять інструктаж і в принципі всі знають свої дії при виникненні ось такої ситуації… Провели спільно ці навчання. І я думаю, що в нас все вийшло. Тому що наша добровільна бригада спрацювала на 5+», – каже головний інженер ПортCity Ігор Дригалевич.

На 5 із плюсом роботу бригади ТРЦ ПортСіті оцінили і пожежники. Кажуть, спрацювали оперативно і злагоджено.

Три пожежно-рятувальні підрозділи, шість автомобілів основної та спеціальної пожежної техніки та понад 30 рятувальників залучили, аби все було якомога реалістичніше.

Протягом сорока хвилин понад сто осіб зі спецрозділів відпрацьовували дії на випадок реальної надзвичайної ситуації. Аби не створювати незручностей для відвідувачів, керівництво ТРЦ «ПортСіті» заздалегіть попередило покупців про заплановану заради їхньої безпеки евакуацію.

Волинські вогнеборці вкотре впевнилися: до реальних надзвичайних ситуацій – готові. Але уявні на цьому не завершаться: їх періодично будуть відпрацьовувати задля спільної безпеки.