Уже третій день у школах Луцької громади діти харчуються по-новому. 

Що у новому меню і чи смакує воно школярам – дивіться у сюжеті 12 каналу.

Піцу від Євгена Клопотенка і ще 160 страв за рецептами шеф-кухаря впровадили у 4 тисячах навчальних закладів України. У новому меню обмежено кількість солі та цукру, а натомість збільшено кількість м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів.

На вітрині їдальні луцького ліцею №27 – страва дня: картопля, салат, котлета з курятини, компот без цукру та свіже яблуко. Разом із гороховим супом вартість такого обіду – 35 гривень. Адже разом зі змінами прийшла і нова ціна. Однак не всі продукти до вподоби школярам. Навіть компот.

“Ми б хотіли звернутись до всієї України з проханням, аби нам дозволили додавати трохи цукру, бо дітки масово відмовляються від компоту, а це батьківські гроші. Дехто навіть носить з собою термоси й запиває їжу своїм чаєм”, – каже директорка Луцького ліцею № 27 Вероніка Захарчук.

За словами головного освітянина міста Віталія Бондаря, усіх вимог закону школи міста дотримуються. Комбінат шкільного харчування, який забезпечує дітей сніданками та обідами, затвердив чотиритижневе меню, яке буде змінюватись щосезону.

Ковбаси, паштети та сосиски зникли з меню учнів, натомість вимоги нового шкільного харчування- запечені котлети та рибні страви. Але щоб приготувати 400 котлет для дітей, потрібні більші потужності шкільних кухонь та інше обладнання. Однак з впровадженням нового меню про заміну техніки, а особливо у сільських їдальнях, забули.

Батькам, чиї діти незадоволені шкільною їжею, Євген Клопотенко рекомендує перевіряти, наскільки їдальня дотримується усіх норм. Якщо раціон не відповідає прописаним тезам в постанові Кабміну – це вже порушення. При їх виявленні Клопотенко радить попросити роз’яснень у адміністрації школи та звернутись до Держпродспоживслужби. Але оскільки батькам заборонено відвідувати школу в період карантину, залишається покладатись на смаки дітей і чути їх, адже саме вони першими випробовують на собі зміни.