Українці починають самостійно повертатися на роботу за кордон. Їдуть переважно через Польщу та Білорусь.

Про це повідомляє Газета День.

“Я добиралася у Фінляндію через Білорусь. Заїхала в Мінськ, а далі літаком до Хельсінки. Дорога обійшлася в 300 євро. Тоді як прямий рейс коштував би вдвічі дешевше. Скрізь на кордонах контролювали температуру та перевіряли наявність масок. Інші українці, які теж прибули на збір полуниці, розповідають, що в’їжджали через польський кордон”, – каже вінничанка Вікторія.

Хоч міжнародні перевезення не працюють, українці наймають приватних перевізників або користуються мікроавтобусами, які знаходять через соціальні мережі. Українські перевізники знайшли рішення. Щоб потрапити до Польщі, організовують автобуси, які доставляють заробітчан зі Львова до польського кордону, там пасажирів пересаджують на легковий автомобіль, на якому проходять митний контроль. Після перетину кордону знову пересаджують людей в автобус, припаркований уже на території Польщі.

“В польській групі знайшов автобус, який провезе через польський кордон за 430 злотих (2 768 грн). Але нелегалів ніхто не бере. По біометриці заїхати теж складно. Потрібна віза та запрошення від роботодавців. Я працював у Німеччині на будівництві по польській візі. Зараз планую туди ж повернутися. За 2 місяці карантину гроші скінчилися. Звісно, що раніше міг заїхати до Варшави за 600 гривень, а зараз дорога стала дорожча, зате за 2 тижні після карантину матиму роботу”, – пояснює будівельник Сергій зі Львова.

23 квітня 200 українців полетіли до Фінляндії збирати полуницю. Після того як заробітчани прибувають на територію Фінляндії, на них чекає двотижневий карантин. З аеропорту “Бориспіль” найближчим часом заплановано ще 2 рейси до Фінляндії. Вилетіти зможуть громадяни України, які мають право на офіційне працевлаштування в цій країні, розповіли у пресслужбі авіакомпанії “Міжнародні Авіалінії України” (МАУ). Такі ж проєкти заплановано до Німеччини та Англії.