Директорка КП «Луцька міська дитяча поліклініка» Оксана Лєщинська каже, що нині почастішали звернення батьків з приводу вакцинації дітей від коронавірусу. Вона детально розповіла, як щепити дитину від COVID-19.

Про це йшлося у програмі «Ваше право» на 12 каналі 12 листопада.

За її словами, є дуже багато звернень батьків із приводу можливості щепити дитину від коронавірусу: якщо у вересні їх було близько 12, то нині – 20-25 щодня.

«Сьогодні офіційно дозволено щеплювати дітей із 12 років. ЗМІ вже пишуть, що за кордоном це починають із 5 років», – зазначила лікарка.

Вона наголошує, що щеплення дитини від COVID-19 не є обов’язковим, це виключно рекомендація.

«Рекомендуємо вберегти найдорожче, що є у батьків, – дитину. Щоб не стояти під реанімацією, не шукати коштів на лікування, не переживати за стан дитини ті 2-3 дні, і навіть якщо буде ковід, то перенести його легко. Тобто ми вам розказуємо, яким чином захищати ваших дітей», – каже лікарка.

«У перше чергу має бути рішення мами або тата, але не бабусі і дідуся. Потрібно зв’язатися із сімейним лікарем і прийти на прийом з дитиною. Лікар огляне дитину. Це – вимірювання температури, з’ясування, чи є якісь скарги, огляд ротоглотки і те, що ми називаємо «послухати». Тобто огляд неглибокий, поверхневий», – пояснює Оксана Лєщинська.

Також мама або тато повинні підписати поінформовану згоду на те, що дитина буде щеплена.

«А також, що вони будуть інформувати медичного працівника, якщо будуть після щеплення, не дай Боже, якісь питання»,  – зазначила вона.

Зробити власне щеплення, каже, можна у пунктах щеплень, відкритих при колишніх поліклініках для дорослих.

«Просимо не йти в такі пункти, як епідцентр чи драмтеатр, тому що це все-таки діти, і поки кількість щеплень дітям зроблена невелика», – зазначила очільниця поліклініки.

Вона наголошує, що поки дітей вакцинують виключно препаратом Pfizer.

«Щеплення може давати біль у місці ін’єкції, температурну реакцію. У випадку якихось проявів мама може звернутися до сімейного лікаря, який розкаже, що потрібно робити у тому чи іншому випадку. Якщо щось має з’явитися, то воно зазвичай з’являється на першу добу. Дуже рідко – на 2-3-тю», – наголосила Оксана Лєщинська.

За її словами, якщо дитині вже 16 років і є паспорт, то вона має право сама звернутися до лікаря для проведення щеплення.

Щодо протипоказів до вакцинації від коронавірусу, то, зі слів лікарки, вони дуже обмежені.

«Це гострий період будь-якого захворювання (гостра інфекція, операція з приводу апендициту тощо), якщо був міокардит на першу дозу вакцини (але ми такого ще не бачили) і якщо доведена алергія на складники цієї вакцини», – додала Оксана Лєщинська.