Прив’язують до дерева і шмагають гілками. Такі «виховні бесіди» жителі Волинської області вирішили проводити із людьми, яких охрестили мародерами. Та мародери вони чи звичайні крадії? Чи є відповідальність для тих, хто влаштовує самосуд над людьми, які влізли у чужі обійстя, домівки чи магазини?

Нещодавно у Луцьку жінка розбила скло у продуктовому магазині та залізла туди зі спільником. Пару зловили. Це були перші на Волині крадії, яких прозвали мародерами.

«Цієї ночі були відловлені перші особи, які намагалися вчинити мародерство. Затримали їх службовці територіальної оборони. Відбулися вони легким переляком. Їх не побили, а просто затримали і передали правоохоронцям. Не впевнений, що буде з усіма іншими мародерами так, тому що буде набагато гірше», – розповів міський голова Ігор Поліщук.

І справді, чоловіка, який намагався проникнути у чужий будинок, покарали інакше: зняли штани, прив’язали до дерева та побили.

«Щоб на широкий загал побачили ті люди, які можуть собі дозволити проникати у квартири, займатися мародерством. Ми не допустимо цього», – каже боєць окремого загону спеціального призначення «Любарт» Альберт.

Боєць запевняє: за силою удару, за тим, аби не перестаратися з такими методами виховання, стежила поліція.

«Це було під контролем правоохоронних органів. Збоку стояла патрульна поліція. Вони це все прослідковували, щоб не було ніяких інцидентів з цим мародером», – пояснив боєць.

Таким же методом покарали чоловіка і в Нововолинську. От тільки після виховної роботи він помер. Щоправда, не від побоїв, а нібито від серцево-судинної недостатності та алкогольної кардіопатії.

У поліції ж чоловіків називають не мародерами, а звичайними крадіями. У випадку, якщо ви побачили чи зловили таких, радять обійтися без самодіяльності.

«У будь-якому випадку негайно повідомляти про це поліцію. Старатися не чинити ніякого самосуду. Для цього є правоохоронні органи, які також діють належним чином в тих умовах воєнного часу, в якому ми зараз живемо», – каже речниця волинської поліції Ольга Бузулук.

«Наш народ плутає поняття «мародерство» і «крадіжки». Мародерство – це викрадення на полі бою речей, що знаходяться при вбитих чи поранених. А крадіжки відбуваються в зоні, де немає бойових дій. Відповідно і відповідальність за них різна», – пояснив юрист Олег Огородник.

Більше того, люди, які відшмагали чоловіків, мали б бути покарані, каже юрист, адже це нанесення тілесних ушкоджень.