Престольне свято у луцькому Свято-Троїцькому соборі, яке припадає на 20-21 червня, відзначатимуть урочистою всенічною та літургіями.

Про це розповів у програмі «Духовна абетка» благочинний кафедрального собору, протоієрей Володимир Подолець 16 червня на 12 каналі.

«Два дні святкувань повних, насичених, яскравих. У суботу – урочиста всенічна о 17-й годині, в якій багато виголошується про суть свята, читаються паремії – повчання зі Старого Завіту», – повідомив священник.

«У неділю в нас кілька літургій у храмі. Головна літургія архієрейським чином у верхньому соборі розпочнеться о 9-й годині. Очолить її владика Михаїл. Ця літургія цікава тим, що закінчується колінопреклонними молитвами, під час яких ми вперше за 50 днів станемо на коліна», – каже Володимир Подолець.

Він розповів, що очільника ПЦУ митрополита Епіфанія на святкування не запрошували.

«Думка моя така: давайте ще рік часу не будемо запрошувати владику Епіфанія. Коли собор вже буде розписаний до кінця – тоді вже цікаво буде запросити. А зараз – дискомфорт трохи, риштування… Як у квартирі ремонт – не дуже приємно когось запрошувати. Ще рік треба чекати. Дуже великий об’єм роботи», – зауважив Володимир Подолець.

Як відомо, до 2018 року до Луцька на відзначення престольного свята традиційно приїжджав Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.