Два роки тому в місті Флінт, американського штату Мічиган, спалахнули захворювання через неякісну воду. У 2014 році, аби зекономити кошти, посадовці вирішили використовувати воду з місцевої річки, яку не обробляли антикорезійними хімікатами. Як наслідок, труби почали ржавіти та виділяти свинець. Вода стала отруйною. У січні 2016 року в місті оголосили надзвичайний стан. Уряд виділив кількасот мільйонів доларів на подолання кризи. Наприкінці минулого року воду у Флінті оголосили придатною для використання, за умови, якщо її попередньо очистити через побутовий фільтр.

Під час кризи два роки тому фото сина Аріани стало обкладинкою відомого журналу Тайм. Понівечене свинцем обличчя чотирирічного малюка Сінсіра Сміта стало символом проблеми з водою. Мати хлопчика і через два роки не довіряє воді з-під крана та використовує бутильовану. Щодня після роботи Аріана заїжджає заради цього до центру розподілення. Тут воду роздають безкоштовно, за підтримки міськради. Вагітні жінки та люди віком до 21 року, які пили забруднену воду, і досі отримують субсидовану медичну допомогу. Адже споживання такої води може мати катастрофічні наслідки.

Окрім води, мешканці отримують безкоштовне харчування від уряду. Водночас ведуться роботи по заміні заржавілих труб. Фінансується все це з відсуджених у влади грошей. А це – дев’яносто сім мільйонів доларів.