Здавалось би, скільки тої роботи в організатора концертів? Маєш номери телефонів всіх зірок (щонайменше – їх менеджерів), дзвониш, домовляєшся. У день концерту – роздаєш команди людям, що встановлюють сцену, волонтерам, прибиральникам. Когось відправляєш по воду, комусь даєш завдання встановити і облаштувати гримерку. А ще – багато-багато говориш по телефону. Важливі справи вирішуєш. 

Отакою простою здавалася мені робота організатора. Так тривало до 26 червня – дня, коли в Луцьку виступав гурт “Время и Стекло”. Тоді хлопці з івент-агенції  “Tikhonov сoncert and event agency” дозволили мені провести з ними цілий день. 

Я прийшла на іподром (а саме там влаштовували концерт) о 10-ій. До того часу робота кипіла. Сцена – вже на місці, біля неї метушаться хлопці у брендованих футболках. Це рівненська прокатна служба, яка займається облаштуванням сцен і налаштуванням звуку. 

Здалеку помічаю Андрія Мацкевича з команди “Tikhonov сoncert and event agency”. Він не говорить по телефону. Дивно. За трохи бачу й засновника агенції Євгена Тихонова. І він теж не говорить по телефону. Хлопці… носять стільці. 

Думала, вони тільки п’ють холодну водичку і говорять по телефону. А вони носять стільці!

“Ну нічого. Певно, ще робітники не прийшли, то організатори самі таким займаються”, – подумалося.

Та вже зовсім скоро розумію: ніяких робітників тут і не буде. А робота організатора – це не лише дзвонити і домовлятися.

Дзеркало, праску і чайник – несуть з дому

Усього вранці на концертному майданчику – зо два десятки чоловіків. Одні встановлюють фудзону, інші – завершують монтувати сцену. До речі, її встановлюють протягом кількох днів. Хлопці івент-агенції метушаться навколо садового намету, який за трохи перетворився на гримерку для артистів. 

Зазираю всередину. 

“Ого, таке гарне дзеркало”, – відмічаю, коли заходжу в гримерку. 

Співзасновниця агенції Лія Тихонова зізнається: дзеркало разом з чайником та праскою принесли з дому.

Комфортабельне шатро-гримерка. Облаштовували і наповнювали її самі організатори
А це – місце для переодягання балету “Время и Стекло”

Найперші фанати – чекають з 8 ранку

Близько місяця тому у Луцьку давав концерт Олег Винник. Ми з колегою тоді прийшли за 3 години до початку виступу артиста і перші “вовчиці” вже чатували з квітами біля входу на іподром. Та виявляється, фанати починають сходитися набагато раніше.

“Сьогодні я прийшов о 8 ранку. І кілька дівчаток вже стояли, думали, що побачать улюблених артистів. Але ж зірки не приїжджають так рано. Іноді люди просто хочуть зайти сюди, позазирати скрізь, побачити, що тут робиться. Саме тому охорону ми ставимо з самого ранку. Техніка безпеки: коли монтується сцена, тут не має бути сторонніх”, – пояснив Андрій Мацкевич.

За його словами, протягом дня треба перевірити всі технічні моменти: світло, звук тощо. На розігріві “Время и Стекло” виступали кілька місцевих виконавців і гуртів. Тож музика на іподромі лунала з самого ранку – тривав саундчек (процес налаштування звукового обладнання та апаратури).

“Страждання” тварин у зоопарку

Поки артисти “чекались”, а організатори метушились навколо, я вирішила проінспектувати тварин у зоопарку.

Нещодавно лучанка забила на сполох: через концерти на іподромі, мовляв, страждають тварини. Однак у Луцькому зоопарку спростували цю інформацію. Наголошують, що тварини реагують на музику абсолютно спокійно, а з організаторами концертів  узгодили  заходи безпеки для уникнення надзвичайних ситуацій у зоопарку.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Показали, як реагують тварини на концерти біля зоопарку. ФОТО

В зоопарку все спокійно. Тварини мирно відпочивають

Тож у звіринці – все спокійно. Чого не скажеш про атмосферу на концертному майданчику. Ні, здалеку може здатися, що все спокійно. Усе хвилювання відчувається на місці.

А де вода? А чому без помп? А туалетний папір на місці? Туалети відкрили? Стакани де? Смітники поставили? А яму у VIP-зоні залатали? 

І це – лише сота частина питань, які треба було вирішити цього дня.

Перемовини з артистами тривають роками

Намагаюся випитати, скільки ж зірки беруть за концерт в Луцьку. Але ні Андрій, ні Євген не називають конкретних сум – комерційна таємниця. Але запевнють: завжди можна торгуватися.

“Менеджери називають нам стандартну ціну. Але ми пояснюємо, що Луцьк – це не Київ, кількість проданих квитків буде інша. Називаємо свою пропозицію. Вони дають якісь свої аргументи і намагаються втримати ціну. Але торгуватися завжди можна. Іноді “скидають” значні суми”, – пояснив Євген.

Перемовини (читати: торги) з “Время и Стекло” тривали півтора року.

Цю VIP-зону збирали по всій Україні – стільці приїхали зі Львова та Рівного

Саудчек “Время и Стекло”. Заховати камеру і себе

Десь в обід Євген почав активно розмовляти з кимось по телефону. Пояснював, як доїхати до ресторану. Розумію: “Время и Стекло” вже в Луцьку. Готую камеру.

За трохи на іподром під’їхав “Mercedes Sprinter”. Я б напевно й не звернула на нього увагу, якби мене не попросили покинути закулісся й зайняти місце глядача. На машині – жодних натяків на її зіркових пасажирів.

 

“Камеру ховай в сумку. І телефон навіть не думай діставати”, – заявив одразу Андрій.

Вивляється, у контракті організаторів та артистів є графа про поведінку сторонніх людей. Ніхто не повинен знімати чи записувати саунд чек гурту, заважати їх роботі і будь-яким способом відволікати.

Але як же не відволікати, коли за кілька метрів від мене ідуть Позитив і Надя Дорофеєва? Хлопцям з прокатної служби – байдуже (вони зірок, певно, чи не щодня бачать). А мені – ну зовсім не байдуже. Ображена на Андрія через заборону зробити фото, пішла у VIP-зону і стала єдиним глядачем цього маленького репетиційного концерту.

Оскільки знімати чек “Время и Стекло” не дозволили, покажу вам це фото. Пожежну безпеку контролюють рятувальники

Ватага волонтерів. Кілька годин роботи задля селфі з зірками

Концерт анонсували на 17 годину. Виступ гурту “Время и Стекло” – на 19-ту. Близько 16-ї прийшла юрба волонтерів, з яких лише один хлопець.

“Я просто з дівчиною прийшов”, – відразу пояснив він.

Так, зазвичай волонтерами на концерти приходять дівчата. Їх завдання – перевіряти квитки на вході, показувати людям їх місця і виконувати іншу дрібну роботу. Поки Андрій пояснює, де треба рвати квиток, і скільки людей має стояти на кожній зоні, дівчата нетерпляче питають: “А сфоткатись можна буде?”

Зіркове селфі – це як джекпот для волонтера. Зазвичай за свою роботу вони отримують безкоштовні квитки на концерт. А якщо є змога – то ще й роблять селфі з артистами після виступу.

Концерт. Юрба дітей і море емоцій

До офіційного старту концерту – лічені хвилини, та людей ще не дуже багато. На розігріві у “Время и Стекло” – місцеві гурти. Вони намагаються “розкачати” перших відвідувачів заходу. Надворі ще спека, тож публіка розділилася: одні вже під сценою, інші – ховаються у затінках на фуд-зоні й смакують прохолодними напоями.

О 19-й людей помітно побільшало. Та, судячи з кількості проданих квитків, прийшли ще не всі. Організатори пояснюють: лучани впевнені, що артисти сильно запізнюються, тому й самі не завжди приходять вчасно.

Найвідданіші фанати не могли дочекатися появи улюблених виконавців і задовго до виступу вже кликали їх на сцену.

Як тільки зірки вийшли, публіка вибухнула емоціями. Діти одразу ж кинулися до сцени з плакатами, квітами й іншими подарунками, які приготували для кумирів. Та не скупилися на емоції й дорослі слухачі: геть усі підспівували й танцювали під відомі хіти (на щастя, територія іподрому дозволяє й таке).

Епілог. Прибирання

Під час концерту чергували 4 прибиральниці. Вони вже тоді збирали розкидані папірці та пластикові стакани. Основна ж частина прибирання розпочалася після виступу артистів.

Організатори пояснюють: проводять прибирання в кілька етапів: перший – під час концерту, другий- одразу після його закінчення, вночі. А основний етап – це наведення ладу на території наступного дня, коли демонтовується сцена і забираються всі реквізити з майданчика.

***

Цей день був пекельно спекотним. Хоч я й ховалася по затінках, “сільської засмаги” уникнути не вдалося: руки, ніс і шия добряче згоріли. Що ж до хлопців-організаторів – то в них все ще гірше. Вони провели на палючому сонці не одну годину. 

“І хочеться вам отак – цілий день мучитися: мокрі спини, нерівномірна засмага?” – питаю.

“Ти бачила, скільки щасливих облич на концерті було? Хочеться”, – заявили вони. 

Текст: Наталія ГОЛУБ

Фото авторки та Поліни БЕРЕЗЮК