Як влаштувати багатотисячний концерт в Луцьку: один день з організаторами. ФОТО
Здавалось би, скільки тої роботи в організатора концертів? Маєш номери телефонів всіх зірок (щонайменше – їх менеджерів), дзвониш, домовляєшся. У день концерту – роздаєш команди людям, що встановлюють сцену, волонтерам, прибиральникам. Когось відправляєш по воду, комусь даєш завдання встановити і облаштувати гримерку. А ще – багато-багато говориш по телефону. Важливі справи вирішуєш.
Отакою простою здавалася мені робота організатора. Так тривало до 26 червня – дня, коли в Луцьку виступав гурт “Время и Стекло”. Тоді хлопці з івент-агенції “Tikhonov сoncert and event agency” дозволили мені провести з ними цілий день.
Я прийшла на іподром (а саме там влаштовували концерт) о 10-ій. До того часу робота кипіла. Сцена – вже на місці, біля неї метушаться хлопці у брендованих футболках. Це рівненська прокатна служба, яка займається облаштуванням сцен і налаштуванням звуку.
Здалеку помічаю Андрія Мацкевича з команди “Tikhonov сoncert and event agency”. Він не говорить по телефону. Дивно. За трохи бачу й засновника агенції Євгена Тихонова. І він теж не говорить по телефону. Хлопці… носять стільці.

“Ну нічого. Певно, ще робітники не прийшли, то організатори самі таким займаються”, – подумалося.
Та вже зовсім скоро розумію: ніяких робітників тут і не буде. А робота організатора – це не лише дзвонити і домовлятися.
Дзеркало, праску і чайник – несуть з дому
Усього вранці на концертному майданчику – зо два десятки чоловіків. Одні встановлюють фудзону, інші – завершують монтувати сцену. До речі, її встановлюють протягом кількох днів. Хлопці івент-агенції метушаться навколо садового намету, який за трохи перетворився на гримерку для артистів.
Зазираю всередину.
“Ого, таке гарне дзеркало”, – відмічаю, коли заходжу в гримерку.
Співзасновниця агенції Лія Тихонова зізнається: дзеркало разом з чайником та праскою принесли з дому.


Найперші фанати – чекають з 8 ранку
Близько місяця тому у Луцьку давав концерт Олег Винник. Ми з колегою тоді прийшли за 3 години до початку виступу артиста і перші “вовчиці” вже чатували з квітами біля входу на іподром. Та виявляється, фанати починають сходитися набагато раніше.
“Сьогодні я прийшов о 8 ранку. І кілька дівчаток вже стояли, думали, що побачать улюблених артистів. Але ж зірки не приїжджають так рано. Іноді люди просто хочуть зайти сюди, позазирати скрізь, побачити, що тут робиться. Саме тому охорону ми ставимо з самого ранку. Техніка безпеки: коли монтується сцена, тут не має бути сторонніх”, – пояснив Андрій Мацкевич.
За його словами, протягом дня треба перевірити всі технічні моменти: світло, звук тощо. На розігріві “Время и Стекло” виступали кілька місцевих виконавців і гуртів. Тож музика на іподромі лунала з самого ранку – тривав саундчек (процес налаштування звукового обладнання та апаратури).
“Страждання” тварин у зоопарку
Поки артисти “чекались”, а організатори метушились навколо, я вирішила проінспектувати тварин у зоопарку.
Нещодавно лучанка забила на сполох: через концерти на іподромі, мовляв, страждають тварини. Однак у Луцькому зоопарку спростували цю інформацію. Наголошують, що тварини реагують на музику абсолютно спокійно, а з організаторами концертів узгодили заходи безпеки для уникнення надзвичайних ситуацій у зоопарку.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Показали, як реагують тварини на концерти біля зоопарку. ФОТО

Тож у звіринці – все спокійно. Чого не скажеш про атмосферу на концертному майданчику. Ні, здалеку може здатися, що все спокійно. Усе хвилювання відчувається на місці.
А де вода? А чому без помп? А туалетний папір на місці? Туалети відкрили? Стакани де? Смітники поставили? А яму у VIP-зоні залатали?
І це – лише сота частина питань, які треба було вирішити цього дня.
Перемовини з артистами тривають роками
Намагаюся випитати, скільки ж зірки беруть за концерт в Луцьку. Але ні Андрій, ні Євген не називають конкретних сум – комерційна таємниця. Але запевнють: завжди можна торгуватися.
“Менеджери називають нам стандартну ціну. Але ми пояснюємо, що Луцьк – це не Київ, кількість проданих квитків буде інша. Називаємо свою пропозицію. Вони дають якісь свої аргументи і намагаються втримати ціну. Але торгуватися завжди можна. Іноді “скидають” значні суми”, – пояснив Євген.
Перемовини (читати: торги) з “Время и Стекло” тривали півтора року.

Саудчек “Время и Стекло”. Заховати камеру і себе
Десь в обід Євген почав активно розмовляти з кимось по телефону. Пояснював, як доїхати до ресторану. Розумію: “Время и Стекло” вже в Луцьку. Готую камеру.
За трохи на іподром під’їхав “Mercedes Sprinter”. Я б напевно й не звернула на нього увагу, якби мене не попросили покинути закулісся й зайняти місце глядача. На машині – жодних натяків на її зіркових пасажирів.
“Камеру ховай в сумку. І телефон навіть не думай діставати”, – заявив одразу Андрій.
Вивляється, у контракті організаторів та артистів є графа про поведінку сторонніх людей. Ніхто не повинен знімати чи записувати саунд чек гурту, заважати їх роботі і будь-яким способом відволікати.
Але як же не відволікати, коли за кілька метрів від мене ідуть Позитив і Надя Дорофеєва? Хлопцям з прокатної служби – байдуже (вони зірок, певно, чи не щодня бачать). А мені – ну зовсім не байдуже. Ображена на Андрія через заборону зробити фото, пішла у VIP-зону і стала єдиним глядачем цього маленького репетиційного концерту.

Ватага волонтерів. Кілька годин роботи задля селфі з зірками
Концерт анонсували на 17 годину. Виступ гурту “Время и Стекло” – на 19-ту. Близько 16-ї прийшла юрба волонтерів, з яких лише один хлопець.
“Я просто з дівчиною прийшов”, – відразу пояснив він.
Так, зазвичай волонтерами на концерти приходять дівчата. Їх завдання – перевіряти квитки на вході, показувати людям їх місця і виконувати іншу дрібну роботу. Поки Андрій пояснює, де треба рвати квиток, і скільки людей має стояти на кожній зоні, дівчата нетерпляче питають: “А сфоткатись можна буде?”
Зіркове селфі – це як джекпот для волонтера. Зазвичай за свою роботу вони отримують безкоштовні квитки на концерт. А якщо є змога – то ще й роблять селфі з артистами після виступу.
Концерт. Юрба дітей і море емоцій
До офіційного старту концерту – лічені хвилини, та людей ще не дуже багато. На розігріві у “Время и Стекло” – місцеві гурти. Вони намагаються “розкачати” перших відвідувачів заходу. Надворі ще спека, тож публіка розділилася: одні вже під сценою, інші – ховаються у затінках на фуд-зоні й смакують прохолодними напоями.
О 19-й людей помітно побільшало. Та, судячи з кількості проданих квитків, прийшли ще не всі. Організатори пояснюють: лучани впевнені, що артисти сильно запізнюються, тому й самі не завжди приходять вчасно.
Найвідданіші фанати не могли дочекатися появи улюблених виконавців і задовго до виступу вже кликали їх на сцену.
Як тільки зірки вийшли, публіка вибухнула емоціями. Діти одразу ж кинулися до сцени з плакатами, квітами й іншими подарунками, які приготували для кумирів. Та не скупилися на емоції й дорослі слухачі: геть усі підспівували й танцювали під відомі хіти (на щастя, територія іподрому дозволяє й таке).
Епілог. Прибирання
Під час концерту чергували 4 прибиральниці. Вони вже тоді збирали розкидані папірці та пластикові стакани. Основна ж частина прибирання розпочалася після виступу артистів.
Організатори пояснюють: проводять прибирання в кілька етапів: перший – під час концерту, другий- одразу після його закінчення, вночі. А основний етап – це наведення ладу на території наступного дня, коли демонтовується сцена і забираються всі реквізити з майданчика.
***
Цей день був пекельно спекотним. Хоч я й ховалася по затінках, “сільської засмаги” уникнути не вдалося: руки, ніс і шия добряче згоріли. Що ж до хлопців-організаторів – то в них все ще гірше. Вони провели на палючому сонці не одну годину.
“І хочеться вам отак – цілий день мучитися: мокрі спини, нерівномірна засмага?” – питаю.
“Ти бачила, скільки щасливих облич на концерті було? Хочеться”, – заявили вони.
Текст: Наталія ГОЛУБ
Фото авторки та Поліни БЕРЕЗЮК
Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Останні публікації
- Новини Волині 18 травня | Дорогі маршрутки та як 12 канал гостював у переможця «Євробачення»
- Їздити за місто автобусом волинянам стало дорожче. ВІДЕО
- Перші кроки до тріумфу: що розповідають про переможців «Євробачення-2022» з Волині їхні наставники. ВІДЕО
- У Луцьку запрацювала сучасна офтальмологічна клініка Оptometry clinic. ВІДЕО
- Нардеп розповів, як треба змінити закон про нульове розмитнення авто. ВІДЕО
- Цукровий діабет і порушення функцій щитовидки | Телемедицина
- «Наш обов’язок – розповісти про тих, хто помер за українську Донеччину»: театр з Маріуполя готує виставу про Василя Стуса
- Пряники перемоги: у Вараші печуть патріотичні смаколики. ВІДЕО
- Ігор Гузь про заборону Московського патріархату, дерусифікацію Волині та машини для ЗСУ | Актуально
- 18+ Як на росії горять воєнкомати, про електромосквич та замінник кока-коли | Пістон #10
- Новини Волині 17 травня | Покарання непокірного священника та як у Луцьку відроджують бортництво
- Город на балконі: лучанка вирощує у квартирі помідори, огірки, петрушку. ВІДЕО
- Бортництво повертається: на Волині бджолярі майструють дуплянки для бджіл. ВІДЕО
- У Луцьку в Центральному парку з’являться десятки нових атракціонів. ВІДЕО
- Волинянам заборонено відпочивати у лісі, але є альтернатива. ВІДЕО
- Ювілейний випуск: випускники Ядерної школи Рівненської АЕС отримали сертифікати. ВІДЕО
- Перспективне майбутнє: у ПТУ Рівненської АЕС – День відкритих дверей. ВІДЕО
- У Бужанах на Волині за мир моляться перед іконою років Другої світової війни. ВІДЕО
- Новини Волині 16 травня | Генеральне прибирання на Старому ринку та як оновлюють парк атракціонів у Луцьку
- У Баєві на Волині священник не пускає вірян до храму після переходу до ПЦУ. ВІДЕО
- Уже чисто і не смердить: у Луцьку на Старому ринку влаштували генеральне прибирання. ВІДЕО
- Ринок нерухомості запрацював наповну: купити стало дорожче, винайняти – дешевше | Актуально
- У Ржищеві на Волині – скандал: 20 людей зі священником не хочуть переходити до ПЦУ. ВІДЕО
- Відвідувати ліси заборонено! | Актуально
- На Волині вже друга парафія того самого священника перейшла до ПЦУ. ВІДЕО
- У книгозбірнях розпочався процес очищення | Актуально
- «Сімейні перегони»: у Вараші організували змагання для родин. ВІДЕО
- Чи потрібно перейменовувати вулицю Пушкіна. Думка історикині з Харкова
- Священникам Московського патріархату зараз дуже непросто, – священик ПЦУ
- У сезон полуниці в нас завжди більшає пацієнтів, – лікарка-інфекціоністка
- Біжимо до перемоги: у Луцьку – масштабне благодійне дійство. ВІДЕО
- Стильно та смачно: у Луцьку відкрили оновлений павільйон «Теремно Хліб». ВІДЕО
- Швидше за все, підручників цього року друкувати не будуть, – директор видавництва
- Новини Волині 13 травня | Про скандал на Центральному ринку та чому у Луцьку молились за росіян
- 18 + Спасіба Боні і Клайду за пабєду, ботоксний привітав пітушиліна і країна 404 | Пістон #9
- Харків: швидке перейменування вулиць та дерусифікація пам’ятників | Актуально
- «Ми залишаємося в Харкові разом із трьома дітьми» | Актуально
- Психологічне здоров’я: самотність та як з нею боротись | Актуально
- Чотири полотна для луцького музею: на Волинь приїхав відомий художник з Харкова. ВІДЕО
- «Пташечка маленька, а яєчко – ексклюзив»: біля Луцька розводять перепілок, які несуть голубі яйця. ВІДЕО
- У Вараші розквітли голландські тюльпани. ВІДЕО
- Скандал на Центральному ринку у Луцьку: торговців не пустили на робочі місця через борги. ВІДЕО
- Досі за кордоном перебувають 8 300 школярів Луцької громади. ВІДЕО
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: