У 2018 році на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій для Волинської області було передбачено – 114,6 мільйона гривень на фінансування 495 об`єктів.

Про це повідомив голова обласної держадміністрації Олександр Савченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Цьогоріч, лише за І квартал 2019 року надійшов перший транш з державного бюджету – 21,5 млн грн. За ці кошти буде профінансовано 40 об`єктів.

Про це стало відомо під час селекторної наради в голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка, яка відбулася у вівторок, 16 квітня 2019 року.

Так, про стан використання субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій інформував заступник директора департаменту економіки та європейського розвитку обласної державної адміністрації Андрій Ткачук.

За словами посадовця, станом на 1 квітня, за інформацією, поданою від розпорядників коштів, на рахунки надійшло 8,9 млн грн, що становить 41% від виділених коштів. А за інформацією районів, касових видатків було проведено на суму 675,3 тисячі гривень, що становить 7,5% від отриманих коштів.

Варто зазначити, що освоєння коштів здійснювалося по 5 бюджетах – Вишнівська та Павлівська ОТГ, міста Луцьк, Нововолинськ та Володимир-Волинський. На решті місцевих бюджетів – ще не освоювалися. Позитивна динаміка, що в цьому році кошти виділяються вже у І кварталі та освоюються місцевими бюджетами.

“Що стосується перехідних залишків соцеконому з 2018 року – касові видатки не проводилися в десятках ОТГ та в районах, а також з обласного бюджету. Освоєння коштів обласного бюджету не здійснювалося в зв`язку з не проведенням чергової сесії обласної ради та не затвердженням змін до обласного бюджету. Цим фактично було заблоковано виділення п`яти мільйонів гривень по п`яти ключових об`єктах. Серед них є й стратегічні для певних районів, – відзначив Андрій Ткачук. – Загалом, зараз швидкими темпами йде освоєння коштів соцеконому, а перехідні кошти утворилися тому, що кошти прийшли в кінці року і по об`єктах не було проектно-кошторисної документації, – резюмував посадовець”