Тривала фіксація погляду на комп’ютерних моніторах і телефонних дисплеях є величезним навантаженням для нашого організму. Для м’язів, для хребта, для психіки. І особливо для очей! Мобільні телефони сприяють розвитку короткозорості, особливо – у дітей і підлітків.

Волинські медики пояснили, чому люди починають бачити гірше після тривалого використання гаджетів, – йдеться на сторінці Луцького центру первинної медичної допомоги у Фейсбуці. 

Чому ми починаємо бачити гірше?

Людське око влаштоване так, що в нормальному режимі відбувається постійне перемикання зору з ближніх цілей на далекі. Коли ми занадто довго дивимося на дисплей мобільного телефону, ми змушуємо наші очі постійно працювати в режимі ближнього бачення. Результат: короткозорість. Відбувається це тому, що око не може постійно вправлятися в розрізненні дистанцій та налаштуванні на різні відстані. Але й це ще не все. Чим ближче ми тримаємо телефон перед нашими очима, тим більшу амплітуду руху доводиться здійснювати очному яблуку, щоб спрямувати зіницю в потрібному напрямку.

Спочатку симптоми практично непомітні, потім очі починають боліти, з’являється сухість, почервоніння, зниження гостроти зору, чутливість до світла тощо.

Як вберегти зір під час використання гаджетів?

Щоб уберегти свій зір від небезпечного впливу мерехтливого екрану слід дотримуватися простих правил:

  • Відволікайтеся від екрану

Смартфони, планшети і комп’ютери тримають наші очі в постійній напрузі, а це сприяє появі комп’ютерного зорового синдрому, який проявляється в загальному погіршенні зору, сухості і почервоніння очей. Щоб захистити очі, візьміть собі за правило регулярно робити перерви і вправи.

  • Правильно харчуйтеся

Продукти, що поліпшують роботу серцево-судинної системи, також допоможуть захистити зір. Вживання помірної кількості свіжих овочів та фруктів, а також цільного зерна.

  • Захищайте очі від сонячних променів;

  • Стежте за загальним станом здоров’я;

  • Регулярно перевіряйте зір.

Тому що регулярні огляди потрібні не тільки людям, у яких вже є такі проблеми. Комплексна розширена діагностика допоможе виявити захворювання, які проходять безсимптомно. Кількість візитів до лікаря індивідуально. Зазвичай необхідно 1-2 рази на рік.